Druhý pokus o výlet s Hyenou na Padrťské rybníky, Brdy

Je těsně před Velikonocemi a nově volný pátek je vcelku nezvyklým počinem v seznamu volných dnů tohoto roku. My se mu ale nebráníme a v plánu je vrátit se tam, kde jsme naši jarní brdskou výletní pouť k rybníkům před pár dny začali ale museli operativně ukončit, neboť osud nám poslal tehdy do cesty zaběhnutého psa. Padrťské rybníky jsou nejkrásnější částí této oblasti Brd a ujít si ji určitě nenecháme.Doufaje v páteční úspěch a s příslibem mnohem pozitivnějšího počasí než před 14 dny jsme vyrazili. Padaly sice takové vtipné poznámky, že našeho starého psího známého z posledně tady určitě znovu potkáme a budeme muset opět zasáhnout, ale jak se říká „nevstoupíš dvakráte do stejné řeky“ jsme je utli hned v zárodku. To se nám přeci nemůže stát. Tímto výletem tak dokončíme naši zimně-jarní brdskou anabázi čítající výlety kolem Aglaii, do Haloun, okolím Toku a také zatím poslední výlet od Kytína ke Klondajku.

NavigovatExportovat jako KML pro Google Earth/Google MapyOtevři samostatnou mapu na celé obrazovce
30.3.2018 - Padrťské rybníky, Brdy

načítám mapu - prosím čekejte...

| | km | | /km | +m -m (čisté: m) | stáhnout soubor GPX stáhnout soubor GPX
30.3.2018 - Padrťské rybníky, Brdy 49.640956, 13.759003 V pořadí třetí jarní výlet s Hyenou opět zpátky do Brd a to tentokrát na překrásné Padrťské rybníky za Míšovem. Asi nejkrásnější část znova zpřístupněných Brd. Lesní cesty, dlážděné cesty z bývalých vesnic lemované vysokými stromořadími, mokřady a krásné louky. Odkaz na článek je zdePadrťské rybníky (Navigovat)

Cesta do Míšova uběhla rychle, zaparkovaných aut na parkovišti před grilem v Míšově sice notně přibylo stejně tak pěších a cyklistů občerstvujících se venku na zahrádce. Přeci jenom, jarní sluníčko se už slušně snažilo a proč toho nevyužít.  Vesnicí tentokrát probíháme rychle. Hyena sice na vodítku zpočátku vyvádí a natěšená na výlet načuhuje do polí kdy už jí konečně vypustíme. Poslední dům, poslední zahrada a před námi už pouze pole a les. Za zády nám ještě doznívá štěkot dvou velkých chlupatých psů u posledního domu, kteří si evidentně s Hyenou chtěli trochu popovídat respektive poštěkat a okamžik O konečně nastává. Hyenu vypouštíme a ta radostí udělá několik okruhů polem, lesem, křovím, příkopem a bahnem jak je jejím dobrým zvykem na úvod. Pak se ale trochu uklidní a můžeme pokračovat v cestě.

Za značkou zákazu vjezdu na začátku lesa nás vítá naše stará známá cesta. Už jsme tu šli minimálně 2x a nikdy jsme nedošli dále než ke hromadě dřeva asi 300 m před námi na kopci. Tak snad se konečně zadaří a posuneme se dále. Hyena vesele pobíhá okolo, opět házíme klacky a trochu trénujeme. Do lesa nezdrhá a drží s námi, takže zatím pohoda. Mineme naší starou známou hromadu dřeva, kde jsme se posledně otáčeli a koukáme se okolo, zdali na našeho tuláka z posledně nenarazíme. To by bylo opravdu vtipné.

Asi 150 m za hromadou vidíme na horizontu na kopci skupinu lidí. Vypadá to, že mají psy a tak Hyenu pomalu přivolávám a na posledních 50 m než k nám dojdou jí dávám na vodítko. Vypadá to, že mají 2 psy. Skupinka přichází k nám a co to nevidíme? Na konci průvodu je náš starý známý bígl, kterého jsme posledně zachraňovali z míst jenom pár metrů pod námi a vyklusává spokojeně na konci skupinky. Tak to je opravdu vtipné. Skupinka vidí že pozorujeme psa a tak se zastavuje ptá se nás, jestli ho neznáme. Prý se k nim přidal a jde kus cesty již s nimi. S úsměvem pravíme že ano a že to je náš starý známý z posledního výletu. Opravdu klika. Bíglí veterán bude asi velký tulák. Z domova to má sem něco kolem 3,5 km. Lidem říkáme, že je ze sousední vesnice a cestu domů nejspíše zná dokonale. Je teplo, takže ani zmrznutí v lese mu tentokrát nehrozí. S úsměvem se s námi loučí a pokračují cestou dolů k Míšovu. Nejspíše s nimi dojde k vesnici nebo se odpojí na další odbočce. Prostě klasika, vesnický tulák. Opravdu vtipné ?

Jsme na kopci na křižovatce cest. Kdybychom šli rovně došli bychom také do cíle naší cesty k rybníkům, ale zbytečně bychom náš výlet zkrátili.  Odbočíme tedy vpravo. Cesta jde chvilku po rovince a pomalu z koce dolů. Čerstvě pokácené klády u cesty voní smůlou a stromy prosvítá jarní sluníčko. Čím jsme hlouběji v lese, tím více na bahna na cestě je. Je to ale jenom kousek rozježděné cesty.

Hyenu v lese něco zaujalo. S čumákem u země bere dráhu do houštiny. Musela to být asi sakra dobrá a zajímavá stopa, na zavolání zatím nereaguje. Chvilku čekáme a opět voláme. Nic. Fajn. Tak jsou dvě možnosti – buď přijde sama nebo tentokrát do našeho známého útulku pojedeme pro změnu pro Hyenu. Vypadá to, že má letošní asi nejdelší únik. Opět voláme a dojdeme kousek dolů na další křižovatku. No konečně, Hyena vybíhá z lesa. Odchytávám ji a dostává čočku. Tak tohle holka nee, jinak budeš s námi chodit už jenom na vodítku a to bude opruz jak pro tebe tak pro nás. Za trest jí cvakám na vodítko a dalších 200 m musí klusat u nohy.

Míjíme další pěší, kteří míří od rybníků zpátky do civilizace. Po levé straně u cesty jsou dvě malá jezírka a malá informační cedule. Kdysi tu stával kláštěr Teslíny. Teď tu ale krom malé hromádky kamení u cesty nic jiného není. Kdo ví, jestli je to dílo vojáků nebo zanikl už dříve. Cesta po které jdeme se jmenuje U kostelíka. Bůh ví proč, žádný kostelík tu ale není. Mezi stromy prosvítá už hladina hořejšího Padrťského rybníka a za chvilku jsme na jeho hrázi.

Nebýt to v Brdech řekl bych že jsme někde v Jižních Čechách u Třeboně. Rybník je vcelku velký a po hladině děla vítr spoustu vlnek. Rákosí se vlní a po hladině se honí několik velkých listů. Vítr je žene jak plachetnice a dělá si s nimi co se mu zamane. Fouká a tak zapínáme bundy.  Mohli bychom odbočit doprava a po hrázi jít dále po modré ke studánkám, ale volíme cestu přímou. Je to jedna z mála značených turistických cest v této oblasti. Je tu ale nová informační tabule a malá asi lovecká chata vlevo u cesty také svítí novotou.

Brdy ještě nejsou úplně turisticky zmapované, ale lepší se to.  Je škoda, že oficiální značené cesty končí u dolejšího Padrťského rybníka před námi a nepokračují dále. Respektive ony pokračují, ale není to již úplně legální cesta. Vstoupili bychom do zóny trvale nepřístupné, která sousedí s centrem zdejšího bývalého vojenského prostoru. Bývalou střelnici s řízeným provozem máme nyní po levé straně.

V lese směrem k rybníkům míjíme meandrující koryto slepého ramena potoka se spoustou tůněk. Vše dokonale zamrzlé, jako by sem jaro ještě ani nedorazilo. Korunami stromů si sem cestu razí pár drobných slunečních paprsků a vytváří krásnou scenérii vody, ledu a mechem lemovaných zamrzlých tůněk. Vytahuji foťák a dělám několik snímků. Nádhera. Hyena si hraje na bruslaře a tak zkouší sílu ledu na zamrzlé hladině tůňky. Led jí ale pořád klouže pod tlapama a tak dává přednost raději pevné zemi. Přemýšlí, proč sakra nepokračujeme dále a fascinovaně zíráme na hru světla stínů u tohoto mokřadu.

Tůňky ale opouštíme a u dalšího rozcestí které se jmenuje V aleji přicházíme na nečekaně krásnou dlážděnou cestu s velkými žulovými kočičími hlavami uzamčenou ve vysoké aleji. Jak trefné.  Takovou cestu jsem tu opravdu nečekal. Skoro by člověk vyhlížel za chvilku nějaké domy ve vesnici nebo náves ale tahle cesta vede od někud nikam v krajině nikoho.  Nevím, zdali tu dříve jezdili tanky nebo je to pozůstatek původních vesnic které zmizeli v 50.letech po uzavření oblasti a zřízení vojenského prostoru. Kdo ví.

Za křižovatkou je veliká louka táhnoucí se daleko k lesu. Kdybychom popošli trochu dále přes louku a les viděli bychom zónu bývalé střelnice Kolvín.  Hned za loukou u cesty a úzkým pruhem lesa byl konec střelnice. Vlevo u lesa se krčí několik budov spojených silnicemi a vyšší věž řízení střelby.  Střelnice byla elektrifikovaná a terče se pohybovaly na lanech zavěšených na několika příhradových konstrukcích a nebo byly statické a zasazené v terénu. Pozůstatky rozstřílených terčů tu stále jsou rozesety po ploše střelnice stejně jako zbytky podpůrných konstrukcí. Na této střelnici se testovaly všechny pěchotní zbraně včetně protitankových.  Nějaké info je ještě tady nebo tady.

Trochu mě zlobí foťák a nastavení clony. Pořád se zablokovává. Táhnu se celou cestu se zrcadlovkou a teleobjektivem, abych si odnesl pár opravdu povedených akčních fotek s Hyenou. Až doma pak ale zjišťuji, že karta ve foťáku je špatná a že ze 100 vycvakaných fotek se mi podaří stáhnout s odřenýma ušima tak maximálně 3-4. Škoda.

Alejí přicházíme na křižovatku cest u dolejšího Padrťského rybníka. Cesta do leva do kopce směřuje ke střelnici, rovně bychom mohli pokračovat ale jenom za cenu vstupu do nepřístupné části. Dalo by se ještě jít kousek po hrázi rybníka vlevo a napojit se na modrou značku a tím okruh uzavřít. My ale děláme otočku o 180° a vracíme se pomalu zpět stejnou cestou. Přeci jenom, máme před sebou ještě 6,5 km zpáteční cesty a je už relativně hodně hodin.  Klacko-házení Hyenu opět trochu zaměstnává a tak nemá na lumpárny čas.  Drží se nás jako klíště. Přesto, že je cesta zpátky do kopce ubíhá nám rychle. Míjíme hráz velkého rybníka, lesními serpentýnami kolem bývalého kláštera zpět na rozcestí Míšovské cesty a cesty U rozhledny.  Pak už jenom z kopečka dolů starou ale udusanou lesní cestou k Míšovu. K autu dorážíme v rekordním čase. Parkoviště u grilu je zcela plné. Vracíme se.

Petr  – smečkočlen  🙂

Hyena skvrnitá
Jsem hyena skvrnitá ... tedy vlastně nejsem byť tak vypadám ... Dali mi jméno Elisia a jsem německá ohařka a tohle je můj blog. Někdy mi říkají taky Elišo nebo Ty zmetku ale já jsem v tom fáaakt nevině. Ráda bych se s Vámi podělila o střípky z mého života. Psát teda nemůžu to dá rozum, drápem to taky moc nejde že, ale někdo ze smečky to jistě rád zařídí :-). Kdyby něco tak mi drápejte na hyena@hyenaskvrnita.cz.
Hyena skvrnitá on GoogleHyena skvrnitá on Rss

165 odpovědí na “Druhý pokus o výlet s Hyenou na Padrťské rybníky, Brdy”

 1. Hiya, I loved reading your post. Thanks for the great info. Hoped that we will lengthen our friendship through a mutual hyperlink trade? Let me know, and fine to see you here!

 2. Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So nice to find somebody with some original thoughts on this subject. realy thank you for starting this up. this website is something that is needed on the web, someone with a little originality. useful job for bringing something new to the internet!

 3. It is rare for me to discover something on the cyberspace that is as entertaining and fascinating as what youve got here. Your page is sweet, your graphics are outstanding, and whats more, you use reference that are relevant to what you are talking about. Youre definitely one in a million, great job!

 4. Wow many of terrific info. colleges without essays [url=https://essaypromaster.com/#]essays writing services[/url] professional resume writing service

 5. Regards, Quite a lot of write ups!
  writing essay for college application [url=https://theessayswriters.com]can t write essays[/url] customer service writing

 6. Thank you. Plenty of material!
  legitimate canadian mail order pharmacies [url=https://canadianpharmacies-24h.com]online pharmacy no prescription needed[/url] drugs without prescription

 7. You mentioned that adequately.
  write about yourself essay [url=https://englishessayhelp.com]https://englishessayhelp.com/[/url] online thesis writing services

 8. Many thanks, I like this.
  essay 123 help [url=https://homeworkcourseworkhelps.com]yale college essay[/url] professional dissertation writing service

 9. You actually said this very well.
  canadapharmacy [url=https://canadianpharmacyonlinedb.com]buy generic viagra online[/url] online pharmacies in usa

 10. Valuable postings. Regards.
  essay money can t buy happiness [url=https://topswritingservices.com]how to write an argument essay[/url] research writing service

 11. You mentioned this effectively!
  writing a conclusion for an essay [url=https://homeworkcourseworkhelps.com]https://homeworkcourseworkhelps.com/[/url] custom essay writing services

 12. Useful write ups. With thanks.
  how to write a better essay [url=https://essaywriting4you.com]how long should a college essay be[/url] best freelance writing websites

 13. Thanks a lot. I enjoy it!
  non prescription online pharmacy reviews [url=https://canadadrugspower.com]mexican border pharmacies[/url] ed meds online

 14. Very good information. Appreciate it.
  how to write an essay about a movie [url=https://essaypromaster.com]urgent custom essays[/url] how do you cite a website in an essay

 15. You have made your position quite nicely.!
  online drugs [url=https://canadianonlinepharmacybase.com]online canadian discount pharmacy[/url] pharmacy

 16. Kudos! Wonderful information.
  custom essay service [url=https://essayssolution.com]why do you want to go to college essay[/url] writing service reviews

 17. Thanks a lot. I value this.
  canada pharmacies/account [url=https://canadarx-drugservices.com]online medicine tablets shopping[/url] safe canadian online pharmacies

 18. Wow quite a lot of very good knowledge!
  community service essay [url=https://theessayswriters.com]https://theessayswriters.com/[/url] website writes essays for you

 19. Amazing info. Kudos.
  personal essay for college admission [url=https://altertraff.com]college essay review services[/url] executive resume writing service seattle

 20. Kudos. Quite a lot of material!
  essay writing for high school students [url=https://essayssolution.com]cheap essay[/url] cover letter writing service

 21. Excellent info. Many thanks.
  baruch college essay [url=https://dissertationwritingtops.com]best college application essays[/url] custom article writing service

 22. Really plenty of terrific tips!
  prescription price comparison [url=https://canadapharmacies-24h.com]canadian pharmacies shipping to usa[/url] international drug mart canadian pharmacy online store

 23. Really a lot of helpful information.
  canada pharmacy no prescription [url=https://northwestpharmacylabs.com]canadian pharmaceuticals online safe[/url] compare prescription prices

 24. Really a good deal of awesome facts!
  personal statement essays for college [url=https://writingthesistops.com]https://writingthesistops.com/[/url] best dissertation writing service

 25. Thank you, Lots of data!
  writing dialogue in an essay [url=https://ouressays.com]custom written essay[/url] professional letter writing services

 26. Seriously all kinds of good advice!
  online pharmacy reviews [url=https://canadarx-drugservices.com]online pharmacy india[/url] canada drugs online

 27. Appreciate it. Quite a lot of data.
  cvs online pharmacy [url=https://canadadrugspower.com]order medicine online[/url] canadian pharmacy no prescription

 28. Valuable write ups. Thanks.
  custom essay writing service [url=https://homeworkcourseworkhelps.com]https://homeworkcourseworkhelps.com/[/url] assignment writing service

 29. Good data. Regards.
  what to write a persuasive essay on [url=https://essaypromaster.com]college personal essay prompts[/url] website that writes your essay for you

 30. You said that well.
  canadian pharma companies [url=https://northwestpharmacylabs.com]canadian pharmacy online viagra[/url] pharmacy without dr prescriptions

 31. Kudos. I value it.
  compare and contrast essay on high school and college [url=https://quality-essays.com]nursing essay writing[/url] report writing help

 32. Valuable postings. With thanks!
  who can help me write an essay [url=https://homeworkcourseworkhelps.com]essay writing services[/url] i need a ghostwriter

 33. You mentioned that very well!
  canadian pharcharmy online [url=https://canadianonlinepharmacybase.com]approved canadian online pharmacies[/url] canada pharmacy online orders

 34. Appreciate it. Numerous content.
  best non prescription online pharmacies [url=https://canadapharmacyspace.com]canada drugs[/url] ordering prescriptions from canada legally

 35. Nicely put, Cheers!
  how to write introduction essay [url=https://quality-essays.com]https://quality-essays.com/[/url] websites that write essays for you

 36. Many thanks! I appreciate it.
  writing college application essay [url=https://freshapps.space]essays writers[/url] online writing help for college students

 37. You definitely made your point.
  canadian pharmacies-24h [url=https://canadapharmacyspace.com]best non prescription online pharmacies[/url] mexican border pharmacies

 38. Good advice. Many thanks.
  why go to college essay [url=https://service-essay.com]what a college essay should look like[/url] business letter writing service

 39. Effectively expressed without a doubt! !
  professional grad school essay writers [url=https://dissertationwritingtops.com]college essays[/url] top writing services

 40. Awesome information. Cheers.
  legal canadian prescription drugs online [url=https://canadianpharmacylist.com]online drugstore pharmacy[/url] best online canadian pharmacy

 41. You actually suggested it wonderfully!
  cheap medications [url=https://canadianonlinepharmacybase.com]online canadian pharmacies[/url] online medicine shopping

 42. You’ve made your point!
  online essay writing services [url=https://quality-essays.com]https://quality-essays.com/[/url] article writers needed

 43. Many thanks! Numerous postings!
  writing an analytical essay [url=https://essaypromaster.com]how to write an application essay for high school[/url] professional cover letter writing service

 44. Truly loads of beneficial facts.
  online pharmacy drugstore [url=https://canadapharmacies-24h.com]buy medication without an rx[/url] discount pharmaceuticals

 45. Cheers. Terrific stuff.
  how to write a thesis statement for a narrative essay [url=https://orangepornhub.com]which is the best essay writing service[/url] best personal statement writing services

 46. Thank you! Wonderful stuff.
  pharmacy drugstore online [url=https://canadapharmacyspace.com]online pharmacy viagra[/url] buy medication without an rx

 47. You said it perfectly.!
  compare and contrast college essay [url=https://orangepornhub.com]https://orangepornhub.com/[/url] custom speech writing

 48. Seriously all kinds of good knowledge!
  how to write a good essay for a scholarship [url=https://altertraff.com]https://altertraff.com/[/url] professional cv writing service

 49. Truly a good deal of useful tips.
  how to write a analytical essay [url=https://dissertationwritingtops.com]https://dissertationwritingtops.com/[/url] thesis writing services

 50. Thank you, Awesome information!
  how to write a concluding paragraph for an essay [url=https://freshappshere.com]help writing a argumentative essay[/url] law school personal statement writing service

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.