S Hyenou Brdskými lesy – obora Aglaia

tunel do podzimuJeden z posledních víkendů s vidinou zbytků babího léta opět lákal k nějakému výletu v okolí Prahy. Co tedy s načatým odpolednem? Posledně jsme byli kousek pod Dobříší a bylo to fajn co tedy zkusit opět tento směr ale druhou stranu města. Fajn, sedáme do auta a za 40 min vyskakujeme na kraji Dobříše u židovského hřbitova.

Asfaltka tady končí a pokračuje dále směr les už jenom krásnou polňačkou. Průseky v lese otevírají úžasné výhledy na louky sevřené mezi pásy lesa. Les voní, jak do něj praží poslední podzimní sluníčko a vysoké trávy se vlní v rytmu odpoledního vánku. Přemýšlím, že kdyby nebyl říjen a lovecká sezóna v plném proudu tak vypustit Hyenu na louku odhaduji tak 300 x 200 metrů sevřenou a ohraničenou lesem, kde by mohla celé odpoledne lítat jak vrtule za klackama by jí určitě vyčerpalo natolik, že by neměla na blbosti doma už sílu. No nic, musí se smířit s vodítkem.

NavigovatExportovat jako KML pro Google Earth/Google MapyOtevři samostatnou mapu na celé obrazovce
14.10.2017 - Brdskými lesy kolem Aglaii

načítám mapu - prosím čekejte...

| | km | | /km | +m -m (čisté: m) | stáhnout soubor GPX stáhnout soubor GPX
14.10.2017 - Brdskými lesy kolem Aglaii 49.808967, 14.166698 babí léto na ústupu a malý výlet kolem obory Aglaia Brdskými lesy byl to sobotní odpoledne naprosto úžasný. Dobříš, Česko (Navigovat)

podzimNádhernej smíšenej les s duby, břízami a občas nějakým tím jehličnatým stromem neustále překvapuje svojí příjemností. Stromy jsou daleko od sebe, mezi stromy je napadané listí a ostrůvky mechu a kapradí svítí svojí skoro letní zelenou do dálky. Před několika dny pršelo, tak na cestě je tu a tam nějaká louže. Všechny musíme samozřejmě zkontrolovat, jestli jsou dost hluboké, jestli je v nich dostatek bahna a taky ochutnat z každé louže je potřeba. Co kdyby Hyena nějakou minula nebo nedej bože jí alespoň neproběhla J. Tlapy má od bahna jak rousnice.

Po pár stovkách metrů poľňačka končí a kříží se se širokou lesní magistrálou. Dáváme se doleva. Asfalt tu sice není ale uválcovaná štěrková cesta, po které se tak pěkně jde. Míjíme několik cyklistů. Na kole to tu musí být exelentní. Nebo v zimě na běžkách. Rovinky střídají mírné kopečky a pořád se vlastně pohybujeme po hřebeni Brd.

k hájence OboraPo 200 m vycházíme z lesa a cesta padá do malého údolíčka. Před námi je hájovna Obora. Samota mezi lesy a oborou Aglaia. Hned za hájovnou zastavujeme u informační cedule. Hyena standardně kontroluje terén a stopy kolem cedule a nakukuje do lesa. Necháme jí čenichat a studujeme co tu vlastně je. Staré přemyslovské hradiště píše se, nyní spíš kruhový val mezi stromy. Legenda o třech obrech, kteří obývali každý jedno hradiště v okolí nás nutí k pousmání. To, před kterým stojíme my bylo údajně toho největšího z nich. Chudák, podle velikosti valu asi moc velký nebyl. Spíš menší. Prcek to byl!

Louku za hájenkou přecházíme podél cesty. Tráva je posekaná a měkká. Hyeně se boří tlapy a chtěla by se po louce rozběhnout. Loveckou střelnici po pravé ruce míjíme bez povšimnutí a míříme dále do lesa. Na dalším rozcestí docházíme k Lipižskému potoku. Divné jméno pro potok. Jít rovně dojdeme do vesnice, ale my opět uhýbáme doprava do mírného kopce, stále kolem obory. Tady už je klasická asfaltka. Je krásný den a tak nás míjí ze shora z kopce spousta cyklistů. Hyenu necháváme dojít (spíš  slanit s námi ve vlajícím závěsu) k potoku. Chvilku řádí ve vodě, které tu moc není a máchá hubu mezi kameny. Když je dostatečně vymáchaná a mokrá (a my taky) jdeme pomalu dále pořád do lehkého kopce k dalšímu rozcestí.

Veliký stoletý dub nás vítá už z dálky. Paprsky slunce vykují tu a tam mezi listy a stromy kolem hrají všemi barvami. Skoro jako by to bylo všechno o měsíc zpožděné. Podzimní sluníčko hřeje příjemně do zad a tak na chvilku zastavujeme pod dubem. Horký čaj s medem v termosce je příjemnou vzpruhou do dalšího dobrodružství.

Taky by jsi chtěla … ptám se Hyeny? Ta chce všechno, co vidí někdy i to co nevidí. Má ale smůlu, musí se spokojit se všema těma kalužema co vypila cestou. Balíme a pokračujeme. Volíme cestu vpravo, ale mohli jsme jít i vlevo. Cesta vlevo je o něco delší ale cesta vpravo by měla jít podle mapy kolem nějakého rybníka. Alespoň podle mapy. Rybník je fajn, ale je za plotem a není z něj mnoho vidět. Pak věřte mapám.

Cesta nás táhne za rybníkem opět hlouběji do lesa. A do kopce. Lesní pěšina je rozrytá od divokých prasat. Je zajímavé, že každý slimák a každá užovka na cestě Hyenu zajímá, ale prasata jí nikdy neberou. Nevím proč. O rozryté hromady u cesty se vůbec a když říkám vůbec tak myslím vůbec-vůbec nezajímá.

s ohařem pod Knížecími studánkamiZ lesa vycházíme u Knížecích studánek. Nejspíše statek či stará myslivna, těžko říci. Omítka je otlučená až na cihly a evidentně se bude opravovat. Pod domem je opět krásná louka. Úplně vidím, jak se ráno probudím a z okna ložnice koukám ospalým okem dolů do údolí na louku na pasoucí se srny. Na louce se převalují chomáče mlhy a přetahují se se sluníčkem o to kdo dneska vyhraje. Nádherné místo. Apropo ta studánka tu prý opravdu je, někde za domem v lese. Čas ale na hledání bohužel nemáme. Cesty se, jak jinak, opět pod Knížecími studánkami kříží. Luxusní alej s se stromy kolem cesty padá lehce z kopce dolů. Podzimní sluníčko se opět snaží, jak může a hřeje nás do tváří. I Hyena je spokojená a kilometry v tlapách jsou zapomenuty. Cesta alejí pěkně ubíhá.

Jak pravítko v lese se cesta táhne lesem. Tenká a dlouhá linka. Skoro nekonečná. Chvilku stoupá do mírných kopečků a chvilku nás zase nechá trochu odpočinout klopýtáním z kopce dolů. Podle mapy půjdeme pořád za nosem až kam to půjde. Za každým horizontem nás cesta ubezpečuje, že ještě pořád ne a ne skončit. Pak najednou ostrá pravá a začínáme se vracet pomalu zpět do našeho výchozího směru.

Hustý les je čím dál tím řidší a cesta klikatější. Hyena už ani moc netáhne a vyklusává spokojeně u nohy. Dokonce ani zbytky louží jí nezajímají a mám i pocit jako by se jim i vyhýbala. Kilometry jsou už znát. Z lesa vycházíme pár desítek metrů od místa, kde jsme do něj před několika hodinami vstupovali. Kocháme se ještě výhledem na tu krásnou velkou louku a auto na kopečku u hřbitova už na nás v dáli bliká odrazem posledního sobotního sluníčka.

Petr – smečkočlen 🙂

Hyena skvrnitá
Jsem hyena skvrnitá ... tedy vlastně nejsem byť tak vypadám ... Dali mi jméno Elisia a jsem německá ohařka a tohle je můj blog. Někdy mi říkají taky Elišo nebo Ty zmetku ale já jsem v tom fáaakt nevině. Ráda bych se s Vámi podělila o střípky z mého života. Psát teda nemůžu to dá rozum, drápem to taky moc nejde že, ale někdo ze smečky to jistě rád zařídí :-). Kdyby něco tak mi drápejte na hyena@hyenaskvrnita.cz.
Hyena skvrnitá on GoogleHyena skvrnitá on Rss

184 odpovědí na “S Hyenou Brdskými lesy – obora Aglaia”

 1. [url=https://natyazhnye-potolki-ufa-2406.ru]Натяжные потолки Уфа[/url]

  Обновить интерьер или завершить ремонт быстро Вы сможете с помощью установки новых потолков из пленки ПВХ или ткани.
  Натяжные потолки в Уфе — это просто, быстро и доступно, если обращаться к профессионалам.
  Звоните и заказывайте бесплатный выезд замерщика!

  Натяжные потолки Уфа

 2. [url=https://narkolog-na-dom-2406.ru]Нарколог на дом[/url]

  Срочный выезд нарколога на дом из частной клиники в Уфе. Экстренный вывод из запоя, снятие ломки, вытрезвление. Медицинские услуги по доступным ценам.

  Нарколог на дом

 3. [url=https://narkolog-na-dom-2407.ru]Нарколог на дом[/url]

  Срочный выезд нарколога на дом из частной клиники в Уфе. Экстренный вывод из запоя, снятие ломки, вытрезвление.

  Нарколог на дом

 4. Really all kinds of amazing data! how to write a portfolio essay [url=https://essaypromaster.com/#]write my essay[/url] custom essay writing services

 5. This is nicely said! .
  write an essay about yourself [url=https://writingthesistops.com]best online essay writing services[/url] writing services for students

 6. Kudos. Numerous information!
  pharmacy online mexico [url=https://canadapharmacies-24h.com]canada pharmacy online[/url] canadian online pharmacy reviews

 7. Seriously loads of awesome information!
  poems to write essays on [url=https://freshappshere.com]write my essays[/url] high quality article writing service

 8. You actually explained it exceptionally well.
  steps to write essay [url=https://orangepornhub.com]https://orangepornhub.com/[/url] editing and writing services

 9. Nicely put, Appreciate it.
  websites to type essays [url=https://quality-essays.com]write a persuasive essay[/url] what is the best essay writing service

 10. You actually expressed that perfectly.
  write essay online [url=https://quality-essays.com]how to write an argumentative essay[/url] writers freelance

 11. You actually explained this wonderfully.
  buy essay online safe [url=https://writingthesistops.com]essays writers[/url] cheap assignment writing service

 12. You have made your position extremely effectively..
  pharmacy online store [url=https://canadianonlinepharmacybase.com]online pharmacies of canada[/url] north west pharmacy canada

 13. Thanks a lot. Excellent stuff!
  how to write an essay for an application [url=https://writingthesistops.com]https://writingthesistops.com/[/url] help writing speech

 14. Really a good deal of wonderful knowledge.
  canadian pharmaceuticals online safe [url=https://canadianpharmacylist.com]canadian prescriptions online[/url] canadian pharmaceuticals online

 15. Wonderful write ups. Thanks!
  mba essay review service [url=https://orangepornhub.com]college supplement essay[/url] cheap thesis writing services

 16. Whoa quite a lot of excellent info!
  mexican pharmacy online [url=https://canadianpharmacyonlinedb.com]canadianpharmacy[/url] international drug mart canadian pharmacy online store

 17. Regards! Useful information.
  help write an essay online [url=https://altertraff.com]how to write an college essay[/url] press release writing services

 18. Seriously a good deal of very good data.
  cheap essay writing service online [url=https://topswritingservices.com]narrative essay college[/url] press release writing services

 19. Thanks a lot! A lot of write ups.
  compare and contrast essay college level [url=https://flowleadsua.com]essay writer generator[/url] dissertation writers online

 20. Superb content. Thank you.
  best essay editing service [url=https://essaypromaster.com]https://essaypromaster.com/[/url] citing a website in essay

 21. Seriously lots of awesome tips!
  walgreens pharmacy online [url=https://canadianpharmacyonlinedb.com]canada drugs online[/url] prescription drugs without prior prescription

 22. Thanks, Quite a lot of knowledge!
  i cant write my essay [url=https://essaywriting4you.com]https://essaywriting4you.com/[/url] legitimate essay writing service

 23. Nicely put. Cheers.
  how to write a essay for college [url=https://essaypromaster.com]https://essaypromaster.com/[/url] personal statement writer

 24. Truly quite a lot of excellent info!
  meds online [url=https://online-pharmacy-inc.com]canadian viagra generic pharmacy[/url] canadian pharmacy meds

 25. Many thanks. I appreciate it!
  how to write an interview essay [url=https://flowleadsua.com]admission essay service[/url] letter writing service online

 26. Wow a lot of helpful data.
  how to be a good writer essay [url=https://orangepornhub.com]https://orangepornhub.com/[/url] custom essay writing service reviews

 27. Cheers, Excellent information!
  canada pharmacy no prescription [url=https://canadadrugspower.com]pharmacy prices compare[/url] canadian drugs online pharmacy

 28. You said that effectively!
  how to write a personal narrative essay [url=https://theessayswriters.com]essay writer[/url] website content writing services

 29. This is nicely said. !
  how to write essays [url=https://dissertationwritingtops.com]https://dissertationwritingtops.com/[/url] cheap custom writing service

 30. You made your point!
  mexican pharmacy online medications [url=https://canadarx-drugservices.com]canada pharmaceutical online ordering[/url] pharmacy uk

 31. Appreciate it. Quite a lot of stuff.
  how to write an essay about a person [url=https://essaywriting4you.com]essay write[/url] thesis writing service

 32. Amazing a lot of good data!
  college application essay about yourself [url=https://quality-essays.com]essay writing service[/url] best seo article writing service

 33. You’ve made the point.
  publix pharmacy online ordering [url=https://canadarx-drugservices.com]online pharmacy without prescription[/url] generic viagra online

 34. Seriously loads of great data!
  writing essay service [url=https://englishessayhelp.com]https://englishessayhelp.com/[/url] best online resume writing services

 35. Very good content, Cheers.
  how to write an abstract for an essay [url=https://freshappshere.com]steps to writing an essay[/url] dissertation writing service

 36. You said it perfectly..
  mexican border pharmacies [url=https://canadianpharmacies-24h.com]viagra from canada[/url] prescription price comparison

 37. Amazing quite a lot of awesome advice.
  essaywriting service [url=https://flowleadsua.com]https://flowleadsua.com/[/url] custom essay writing service reviews

 38. Truly loads of terrific tips!
  introduction to college essay [url=https://essaywriting4you.com]essays writer[/url] write my personal statement for me

 39. Whoa many of useful knowledge.
  college scholarship essay help [url=https://freshappshere.com]https://freshappshere.com/[/url] best resume writing services washington dc

 40. Valuable advice. Thanks a lot.
  college essays about yourself [url=https://quality-essays.com]https://quality-essays.com/[/url] resume writing service business plan

 41. Effectively voiced certainly! !
  custom essay writing canada [url=https://ouressays.com]https://ouressays.com/[/url] best writing service reviews

 42. You have made your position quite well.!
  online pharmacies in usa [url=https://canadianonlinepharmacybase.com]pharmacy cost comparison[/url] canada pharmacy online reviews

 43. Beneficial knowledge. Appreciate it.
  how to write essay fast [url=https://flowleadsua.com]https://flowleadsua.com/[/url] custom coursework writing

 44. Excellent forum posts. Thanks!
  prescription price comparison [url=https://canadarx-drugservices.com]web medical information[/url] canadian pharmacies online

 45. Point nicely utilized.!
  buying prescription drugs canada [url=https://canadapharmacies-24h.com]prescription drugs canada[/url] canadian pharcharmy

 46. Tips very well regarded..
  what can you learn from writing a research essay [url=https://essaypromaster.com]https://essaypromaster.com/[/url] best custom essay writing services

 47. Kudos, A good amount of posts.
  professional essay writing services [url=https://essaywriting4you.com]https://essaywriting4you.com/[/url] technical writer

 48. Wow lots of beneficial facts!
  music for writing essays [url=https://essayssolution.com]https://essayssolution.com/[/url] can you write my assignment

 49. You stated this effectively.
  canada pharma limited llc [url=https://online-pharmacy-inc.com]canadian king pharmacy[/url] canadian drugstore online

 50. You actually reported that fantastically!
  lord of the flies essay help [url=https://englishessayhelp.com]website that writes essay for you[/url] help with writing a speech

 51. You’ve made your point.
  how to write a good 5 paragraph essay [url=https://flowleadsua.com]https://flowleadsua.com/[/url] custom report writing service

 52. Great material, Appreciate it!
  approved canadian online pharmacies [url=https://canadarx-drugservices.com]canada pharmacies online pharmacy[/url] canadian pharmacy uk delivery

 53. Helpful content. Thanks a lot.
  writing comparison essay [url=https://essaywriting4you.com]college application personal essay[/url] writing assignment help

 54. Very good forum posts. Appreciate it!
  what is the best custom essay site [url=https://agbsl.pro]writing a biography essay[/url] resume writing service business plan

 55. Excellent tips. With thanks.
  canadian pharmacy viagra brand [url=https://canadianpharmacyonlinedb.com]canadian drugs without prescription[/url] canadian drug stores online

 56. Cheers! Numerous material.
  steps to writing a college essay [url=https://dissertationwritingtops.com]write my essays[/url] professional essay writing service

 57. You expressed it really well!
  canada discount drug [url=https://rxpharmacyteam.com]canada pharmaceuticals online generic[/url] national pharmacies

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.