O depresivní sobotě a pohodové neděli – den druhý

německý ohařJak se nám dařilo respektive nedařilo včera v sobotu s naší snahou o ovládnutí vulkánu jménem německý ohař a našem testu netestu půjčeného pípáku již víte.  Nic moc začátek. Ale, tento nehezký den měl pokračování a to v neděli na stejném místě o mírně brzkém skoro poledním času, kdy na louce nad Zlíchovem nebyla ani pověstná noha. Tedy krom našich celkem čtyřech obutých a čtyřech neposedných tlap. Hyena byla po vystoupení z auta stejně divoká jako včera, už se viděla, jak bude zase lítat na louce jak šílenej sprinter lehce skříženej s vystřelenou nukleární raketou a tak jsme kopeček od parkoviště k lesní cestě spíše vyběhli jak vyšli.

Sice jsme na cestě potkali pár lidí ale nešli stejným směrem jako my, ale šli proti nám čímž nám udělali obrovskou radost hned na začátek. Louka byla na rozdíl od včerejšího drakodraní zcela pustá a tím myslím, že krom několika syslů, pár poštolek a holubů v dáli nebylo na louce lautr nic jiného. Byli jsme na louce pouze my a přesto nás tady plno zcela plno. Udržet Hyenu alespoň chvilku v klidu znamenalo že louka kolem nás byla rozrytá jak tankodrom po nácviku bitvy u Kursku a Hyena už se viděla v tryskoletu někam do dáli. Přes to všechno se nám ji podařilo alespoň na chvilku uklidnit. Dala si říci a vcelku poslušně čekala na pamlsek za sezení v klidu a načuhovala divizna, jestli už konečně vyndám ten oranžovej házecí balónek co tak pěkně po louce skáče.

Dočkala se mrcha a tak nejdříve letěl balón a v těsném závěsu za ním Hyena. Stačil chudák spadnout na zem pouze jednou a už ho bestie měla v tlamě a vítězoslavně ho odsprintovávala v dáli. Nu dobrá, necháme ji chvilku vyřádit a pak se do toho pustíme. Není nad to jí trochu hned na začátek unavit, aby neměla ty svoje explozivně energetické myšlenky na ty šílenosti. Děr po myších je tu hafo a je potřeba všechny důkladně prozkoumat. Je-li díra opuštěná je nutno alespoň divoce odsprintovat od díry do dáli aby všichni viděli, že naše tryskomyš na to má!

Jdeme pomalu asi doprostřed louky a stále necháváme Hyenu, aby si nás hlídala a držela se stále kolem nás. Na konci louky měníme směr a testujeme Hyenu, jestli to taky registruje. Registruje mrcha a pořád se nás drží. I další změna směru je úplně v pohodě, pořád lítá kolem nás v okruhu max 20m. no na začátek dobrý.

Zkusíme jinou věc. U pěšiny nalézáme velký klacek. Dobrá, bude aportování a jako bonus jí trochu vyčerpáme. Klacek lítá daleko, Hyena létá také daleko. Na přivolání přibíhá, ale nechce nám klacek dát, klasika, chtěla by se o něj přetahovat. Beru tedy druhý klacek, menší ale stejně atraktivní a přistupujeme na naši oblíbenou hru „ukaž co máš a já se rozhodnu jestli to budu chtít taky“. Jakýkoli DRUHÝ klacek je super a tak pouští velký výměnou za malý. Klacky lítají na střídačku do leva i do prava, vždy ten aportovaný aktuální přináší. Dobrá, chválíme jí a zkoušíme změnu.

Když chceš hodit klacek, musíš si s aportovaným sednout a zůstat na místě, dokud neřekneme že můžeš dále. Je napnutá jak struna ale téměř na 100% poslouchá co po ní chceme. Střídáme vzdálenosti, kdy musí zůstat na místě, měníme směry odchodů od Hyeny a také dobu, kdy tam musí bez hnutí vydržet. Super. Tohle jí opravdu jde. Tedy v klidu, když nic neruší okolo nebo není v dohledu jiná atraktivnější zábava. Jsme až překvapeni, jak jí tohle baví. Nakonec, snad to dneska nebude tak horké a na bednu jako včera. Pravda, klacek musím schovávat za zády jinak by se hra změnila na „ukaž co máš a já ti to ukradnu“ ale je to určitě posun vpřed.

Přesouváme se po louce, křižujeme trasy a směry a pořád se daří. Přibíhá sama jenom zatím nechce klacky sama pouštět. Zkoušíme i klasiku na posunky bez povelů … sednout, zůstat na místě, přivolat, sednout, zůstat na místě, zůstat a pak za odměnu zase klacek do dáli na aport. Evidentně zajímavá hra pro Hyenu. Nedaří se zatím ovládat na posunky na větší dálku a zastavit na povel v pohybu. Ale to snad taky podá.

V kapse mě tlačí pípák, který musíme zase vrátit a nepodařilo se nám ho zatím vůbec otestovat. Včera to opravdu nešlo a dneska, kdy je tady liduprázdno tak se Hyena chová naprosto vzorně. No nedá se nic dělat, dneska byla extrémně hodná jako už dlouho nebyla a je mi opravdu líto že to musíme zrovna teď a tady testnout. Jinak by ale jsme nezjistili, že to na Hyenu opravdu bude zabírat a jako opravdu poslední věc v záloze si to musíme přeci jenom nechat. V duchu se jí omlouvám a házím klacek opravdu ale opravdu daleko.

Hyena odbíhá, popadne klacek a jako by něco tušila neběží s klackem přímo zpátky k nám. Máme šanci. Přivolávám Hyenu zpět, nereaguje. Hraje si dál s klackem. Volám znovu a zkouším to. Nic. Je jedinečná šance .. tisknu tlačítko nastavené na nejmenší impuls. Tentokrát je obojek nastavený správně, Hyena vykvikne a lekne se co se stalo. Klacek pouští z tlamy. Zmateně se rozhlíží, co se to děje. Využíváme příležitost a do třetice a přivoláme ji k nám. Půl vteřiny váhá a přemýšlí co to bylo, ale nakonec se opatrně rozbíhá k nám. Je to sice takové zpomalené a zmatené, ale evidentně to funguje. Hoodně dlouho chválíme a odměňujeme. Vypadá to, že jako záložní systém při nějakém problému by to mohlo fungovat. Bude-li čas musíme ještě otestovat vrnění a mělo by fungovat i ovládání hlasem na dálku. Uvidíme. Nechci jí zbytečně trápit, ale test byl vcelku úspěšný.

Dnešní den se povedl. Hyena jako by byla vyměněná, co jsme po ní chtěli to udělala. Není to sice dokonalé ani 100% ale je to posun. Alespoň pro dnešní den. Doufám, že jí to v makovici zůstane alespoň do zítřka, ale i to by byl úspěch 🙂

Domů už jde způsobně a bez standardního tahání a snahy nám vyrvat ruce z ramen. Asi už je unavená a ostatně my už taky.

Petr – smečkočlen  🙂

 

P.S.: běhání je běhání, to žádnej byť dlouhej výlet nenahradí a to ani náhodou. Doma celé odpoledne Hyena spala nebo chovala způsobně zcela mimo běžná ohaří standardní pravidla a včerejší tryskomyš byla na chvíli definitivně zapomenuta. Alespoň pro tento nedělní večer  😉

Hyena skvrnitá
Jsem hyena skvrnitá ... tedy vlastně nejsem byť tak vypadám ... Dali mi jméno Elisia a jsem německá ohařka a tohle je můj blog. Někdy mi říkají taky Elišo nebo Ty zmetku ale já jsem v tom fáaakt nevině. Ráda bych se s Vámi podělila o střípky z mého života. Psát teda nemůžu to dá rozum, drápem to taky moc nejde že, ale někdo ze smečky to jistě rád zařídí :-). Kdyby něco tak mi drápejte na hyena@hyenaskvrnita.cz.
Hyena skvrnitá on GoogleHyena skvrnitá on Rss

67 odpovědí na “O depresivní sobotě a pohodové neděli – den druhý”

 1. Słowa mają ogromną moc bardzo w to wierzę. Mogą inspirować, dawać motywację lub pocieszenie, a gdy go potrzeba. Czasem w jednym zdaniu zaklęta jest mądrość, której szukamy w naszym życiu przez długi czas. Zapraszam do siebie http://www.xmc.pl 🙂

 2. I just want to say I’m all new to weblog and truly loved this web-site. Probably I’m want to bookmark your blog . You absolutely have great posts. Thank you for sharing with us your web page.

 3. Check it out.
  Aphorism Examples in Everyday Speech
  The complete quote was, A Jack of all trades and master of none, but oftentimes better than a master of one.
  It originated from Lady Mary Montgomerie Currie’s poem Tout vient a qui sait attendre.
  Not only that, but you can use aphorisms in your writing to summarize your central theme.
  How do aphorisms differ from adages and proverbs.
  It’s a great saying, but it’s not something you’d necessarily repeat over the dinner table.
  Another aphorism that’s adapted is, Don’t count your chickens before they hatch.
  Take a look.
  Like George Washington, Sandys believed that telling the truth is always the way to go.
  That’s not what you expected, was it.
  (I say these words to make me glad),
  So my advice.
  But not today.
  Do you believe that a penny saved is a penny earned.
  Because let’s face it, perseverance is the key to success in life.

 4. Remember that.
  Have you ever felt frustrated when other people didn’t meet your expectations.
  The origins of this saying are open for debate, but it’s primarily attributed to Abraham Lincoln.
  Skilled writers use aphorisms to evoke big ideas in a relatable way.
  Not only that, but you can use aphorisms in your writing to summarize your central theme.
  Now here’s the big question.
  But, the aphorism is short and sweet.
  What does it mean.
  You create them.
  Like George Washington, Sandys believed that telling the truth is always the way to go.
  Finally, Actions speak louder than words is another classic example.
  It meant that the person was versatile and adept at many things.
  Give it a try!
  They’re in social media captions all over the web.
  If you do, you agree with George Herbert’s famous aphorism from his book, Outlandish Proverbs.
  This famous motto highlights the truism that life is full of ups and downs.

 5. The early bird gets the worm.
  The meaning.
  Opportunities don’t happen.
  Washington also said, It is better to offer no excuse than a bad one.
  He’s earned that title because he’s authored dozens of aphorisms.
  Not so much.
  Their direct, witty approach is what makes these self-evident truths powerful.
  But not today.
  But, the aphorism is short and sweet.
  Speaking of being safe, that’s another aphorism example that you’ve probably heard before.
  It’s one of my favorite aphorisms because it’s simple but yet powerful.
  Washington also said, It is better to offer no excuse than a bad one.
  People often use this quote when discussing health, but Franklin was talking about fire safety.
  Why is this stuff important.
  It’s time.
  Are you in.

 6. Please let me know if you’re looking for a article author for your site.
  You have some really great posts and I feel I would be a good asset.

  If you ever want to take some of the load off, I’d really
  like to write some articles for your blog in exchange for a link back to mine.
  Please blast me an email if interested. Regards!

 7. Undeniably imagine that that you stated. Your favourite justification appeared to be on the web the simplest factor to be mindful of. I say to you, I definitely get irked at the same time as other folks consider worries that they just do not understand about. You controlled to hit the nail upon the top and also outlined out the whole thing with no need side effect , other people can take a signal. Will probably be again to get more. Thank you

  [url=http://monkeyworkshop.com/forum2/main-forum/creation-of-websites-in-toronto]monkeyworkshop.com[/url]

 8. [url=https://over-the-counter-drug.com/#]best over the counter toenail fungus medicine[/url] best over the counter nausea medicine

 9. [url=https://over-the-counter-drug.com/#]where can i buy viagra over the counter[/url] mupirocin ointment over the counter

 10. [url=https://over-the-counter-drug.com/#]best over the counter sleep aid[/url] over the counter essentials login

 11. [url=https://over-the-counter-drug.com/#]best over the counter ed pills that work fast[/url] over the counter essentials united healthcare

 12. Some of the side effects of tamoxifen are also cause for concern and need continued monitoring specifically the increased occurrence of endometrial cancer zithromax for pneumonia Some are wondering if angel investors can take onthe roles that should match the outsized cash they are bringingto startups, roles traditionally filled by the professionals

 13. Get warning information here. All trends of medicament.
  [url=https://stromectolst.com/#]cost of ivermectin[/url]
  Some trends of drugs. Definitive journal of drugs and therapeutics.

 14. Its main adverse effects are similar to those of most other cephalosporins, with one exception it causes more taste disturbances 41 c, 42 C; the mechanism is not known nolvadex

 15. Commonly Used Drugs Charts. Comprehensive side effect and adverse reaction information.
  [url=https://stromectolst.com/#]ivermectin new zealand[/url]
  Medscape Drugs & Diseases. drug information and news for professionals and consumers.

 16. Everything about medicine. Everything what you want to know about pills.
  [url=https://stromectolst.com/#]stromectol 3 mg[/url]
  Comprehensive side effect and adverse reaction information. Read information now.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.