Šumavské pastorále I. – výlet kolem Vchnicko-Tetovského kanálu

Konec srpna je pravidelně kouzelný. Všude je již většinou klid, turistů již také výrazně ubylo a děti se chystají pomalu do školy. Je tedy čas vyrazit někam do přírody. Šumavské končiny milujeme a tak volba byla jednoznačná. Prodloužený víkend strávíme s Hyenou na Šumavě. Předpověď počasí slibovala skoro letní tropy, takže trojboj pátek-sobota-neděle bude víc jak příjemný. Naše výlety tímto směrem většinou míří do Modravy kde máme už hoodně našlapáno, ale tentokráte míříme hned vedle a to do Filipovy hutě. K Vydře je to co by kamenem dohodil a k Modravě jakbysmet. A těch pár cest co ještě neznáme obratem rychle objevíme.

Ubytování máme sice až od 14:00 hodin, tentokrát v Pensionu Korýtko, ale vyrážíme už v pátek ráno. Stihneme tak ještě jeden skoro výlet, než se stihneme ubytovat. Hyeně se do auta moc nechce (jak jinak), cestování autem jí moc nebaví. Je to nuda, kousat není co a na zlobení není zase prostor. Po chvilce přemlouvání jí skládáme do auta a upravujeme poleh na pozici „něco chcíplého a uraženého v klubku“ a vyrážíme. Před 12 hodinou už zastavujeme u Vydry na parkovišti u Rechle. Hyena radostí že už nemusí cestovat tím hnusným autem zapomíná na uraženost a vyskakuje z auta. Kdyby byly zavřené dveře asi by prošla skrz. Po zjištění že tu je už dalších pár aut na parkovišti a dokonce i cizích lidí, které ještě nikdy neposkákala radostí lítá jak splašená a nedá se uklidnit.

NavigovatExportovat jako KML pro Google Earth/Google MapyOtevři samostatnou mapu na celé obrazovce
25.8.2017 - šumavské pastorále I.

načítám mapu - prosím čekejte...

| | km | | /km | +m -m (čisté: m) | stáhnout soubor GPX stáhnout soubor GPX
25.8.2017 - šumavské pastorále I. 49.051820, 13.508120 most Rechle - Antýgl - Klostermannův most - Antýgl - Rechle.  Dopolední výlet s Hyenou kolem Vchnicko-Tetovského kanáluRechle, Šumava (Navigovat)

Vytahujeme pamlsky a na to potvora slyší … jenom chvilku, neboť  zjišťuje, že tu teče voda !!!! Rozumějte voda, vodááááá …. aaaa už nás táhne přes most k řece. No nic, taková rychlá pauza 2 minuty po začátku šumavského výletu se hodí vždycky, že, a tak slaňujeme dolů k řece. Paráda, voda, klacky, klády, kameny, peřeje …. Hyena je ve svém živlu. Že má voda 11°C … žádnej problém. Kam s tím na Hyenu. Ještě pár temp, ještě tyhle kameny je potřeba zkontrolovat, v rákosí je to taky zajímavé a co táááááámhle na druhém břehu? Tak konec ráchání, nám je zima už jenom z toho pohledu do vody. Končíme a šlapeme dál …. Hyena výjimečně neprotestuje.

Dřevěný most s širokými prkny není pro Hyenu to pravé ořechové. Našlapuje jak opilá baletka. S padoucnicí.  Kamenný ostrůvek uprostřed mostu je záchrana. A zase prkna …. a další a …. konečně pevná zem. Široká udusaná cesta kolem kamenného umělého koryta Vchnicko – Tetovského kanálu je paraádní. Potkáváme pár pěších turistů s nějakým malým psem a míjí nás několik cyklistů. Cesta je příjemná jen kdyby byl přístup k vodě, to bylo dokonalé. Kolem břehu je spousta zajímavých věcí. Malé klády, klacíky, velké klády, ještě větší klacíky, největší klacíky, kameny, odhozené jablko, cestičky kudy běhaly veverky a tak se cestou na Antýgl nenudíme. Ani vteřinu. Pořád je co objevovat.

Vchnicko-Tetovský kanál kdysi sloužil pro plavení dřeva do Bavorska. Dneska je to spíš takový líně se převalující široký potok s kameny vyskládánými břehy a několika mosty, co se jako tenká linka kroutí kolem celé cesty. Je tu parádní klid. Původní Vydra se vine někde dole pod námi, je slyšet ševelící peřeje a nejspíše sbírá sílu na kamenné koryto u Antýglu, kde se pak trochu rozdivočí a chytne slinu na divoký sešup a hukot přes peřeje směrem ke Klostermannovu mostu, Turnerově chatě a pak se trochu zklidní až na česlech vodní elektrárny na Čeňkově pile. Ale ne o moc.

U kapličky odbočujeme dolů doprava lesní pěšinou k Antýglu. Přes Vydru je zde od loňského roku nový most. Kemp je dole poloprázdný. Holt je konec prázdnin. Přes léto je tu plno. Hyena už opět cítí vodu. Sbíháme pod mostík a Hyena opět testuje teplotu vody. Studená na pohled, to je jasné. Koukám, jestli neuvidím nějaké ledové kry ale nic. Necháme jí smočit a ulovit pár kamenů v řece a pokračujeme kolem hospody dále. Je zajímavé, že když chce Hyena nějaký kámen a to že jako moc moc … je schopná se pro něj i potopit. Nechápu.

Je čas oběda, takže by to chtělo nějakou drobnost pojíst, nebo alespoň polévku, ale teráska u hospody je plná a tak šlapeme dále. Teď je to kousek po silnici k dalšímu mostu. Asi 200 m, to se dá. U silničního mostu pod Antýglem pokračujeme rovně stále kolem Vydry. Pod mostem je spousta velkých balvanů. Když je velká voda musí to tu být docela hukot. Tohle je asi ta nejdivočejší část Vydry.  Škoda že není lepší světlo, pár fotek by se hodilo.  Za závorou začíná asi nejznámější cesta téhle části Šumavy. Kolem Vydry k Vydrýskovi, neboť Vydrýsek přece bydlí na Turnerově chatě. Má tu takový malý výběh. Většina dětí sem míří právě kvůli němu. Jaké je to ale zklamání, když ve výběhu pod hospodou žádnou vydru většinou nespatří. Nebo nám se to za poslední roky nepovedlo ani jednou. Kdo ví, jestli tu ještě bydlí. My ale až na Turnerovu chatu nemíříme, tlačí nás trochu čas, musíme stihnout ještě cestu zpět a ubytovat se.

Pokračujeme ještě kousek až k dalšímu novému Klostermannově mostu. Dříve tu byl, co pamatujeme pouze dřevěný lanový most, který se dobrodružně při zdolávání houpal. Párkrát jsme ho už dříve zdolali. Cesta tu pokračuje přes řeku do kopce směrem na Srní. Nevím, který rok to bylo, ale ten starý most jednou vzala jarní voda. Nový most už tak dobrodružný není. Nový beton svítí ještě dlouho do dáli. Nedá se nic dělat, otáčíme se a vracíme se kousek cesty zpět. Vhodná chvilka na potrénování chození u nohy. Do teď měla Hyena relativně maňánu a tak chvilka drilu není nikdy na škodu. Vydrží nám to asi kilometr cesty.

Pořád se někdo za námi ohlíží a ti odvážnější se ptají co to máme za psa. Je zajímavé, že tak běžné plemeno jako německý ohař moc lidí nezná. Pravda, myslivci moc na výlety nechodí a ve městě němce taky moc nepotkáte. Ale i tak. Zájem nás těší a tak neúnavně odpovídáme. Hyena by se chtěla pořád s někým kamarádit. Jen kdyby koza na lidi pořád neskákala, to se nám stále nedaří odnaučit. Koza divoká, ne každému je to příjemné.  Po pár minutách jsme opět na křižovatce u silnice pod Antýglem. Míjíme poutač na hospodu na kopci nad námi, prý s výborným jídlem. Hmm. Výrazně mi zakručí v břiše a vzpomínám si, že jsem dnes ještě neobědval. Ok, těch 800 m dáme a cesta pak pokračuje stejně okruhem zpět k autu. S jazykem na vestě dorážíme k chatě. Na otázku obsluhy jestli budeme jíst (ano, jistěže, hlady nevidíme na cestu! ) odpovídáme ano. Na odpověď, že dnes nevaří, neboť nemají kuchaře už koukáme s padlou čelistí. Rozmrzele odcházíme.

Cesta se kroutí zpátky k Tetovskému kanálu. Míjíme starou známou kapličku, kde jsme před několika desítkami minut klouzali lesní cestou k Antýglu a míříme kolem vody zpátky k parkovišti. Cesta nám ubíhá rychle. U Hotelu Antýgl o pár metrů dále se zastavujeme a dáváme alespoň polévku. Je to taková nostalgická zastávka. Loni jsme tu strávili 3 krásné dny a tak test jestli se něco od té doby změnilo je na místě. Jídlo je dobré a je ho hodně. Asi změnili kuchaře od loňska. I ceny se změnili, bohužel. No nic. Hyena si asi vzpomněla, jak u řeky zlobila a tak je relativně hodná. Vracíme se zpět. Vyklusává vedle nás. Pohodu a jazz ukončuje několik veverek, co přeběhlo cestu ke kanálu. Hyena zavětřila, zakouřilo se jí od tlap jak driftem  zakcelerovala a my za ní. Vodítko je krátké, a tak se bezmotorový let do koryta nekonal. Naštěstí. Po vyčmuchání všech zbytků stop co tu po veverkách zbyly pokračujeme dále. U mostu v Rechli děláme ještě pár posledních fotek, nasedáme do auta vracíme se zpět do Filipovy hutě. Je přesně čas se ubytovat. No stejně budeme asi poslední. Jako malý výletík na rozchození to docela šlo.

Odpolední pokračování výletu je v dalším příspěvku.

Petr – smečkočlen 🙂

Hyena skvrnitá
Jsem hyena skvrnitá ... tedy vlastně nejsem byť tak vypadám ... Dali mi jméno Elisia a jsem německá ohařka a tohle je můj blog. Někdy mi říkají taky Elišo nebo Ty zmetku ale já jsem v tom fáaakt nevině. Ráda bych se s Vámi podělila o střípky z mého života. Psát teda nemůžu to dá rozum, drápem to taky moc nejde že, ale někdo ze smečky to jistě rád zařídí :-). Kdyby něco tak mi drápejte na hyena@hyenaskvrnita.cz.
Hyena skvrnitá on GoogleHyena skvrnitá on Rss

316 odpovědí na “Šumavské pastorále I. – výlet kolem Vchnicko-Tetovského kanálu”

 1. Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve really enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

 2. You have made your stand quite clearly!!
  [url=https://writingpaperforme.com/]college paper writer[/url] papers writers [url=https://custompaperwritersservices.com/]research paper writer services[/url] online essay writer

 3. Regards! Numerous write ups!
  [url=https://helpwithdissertationwriting.com/]buy dissertation paper[/url] best dissertation writing service uk [url=https://dissertationwritingtops.com/]uk dissertation writing help co[/url] dissertation abstracts

 4. With thanks, Useful information.
  [url=https://payforanessaysonline.com/]essay buy[/url] custom essays for sale [url=https://buycheapessaysonline.com/]pay someone to write my college essay[/url] pay for college essays

 5. Good stuff. Thank you!
  [url=https://argumentativethesis.com/]working thesis[/url] argumentative essay thesis [url=https://bestmasterthesiswritingservice.com/]community service thesis statement[/url] thesis editing services

 6. Reliable information. With thanks!
  [url=https://essaywritingservicelinked.com/]essay writing courses online free[/url] write essay service [url=https://essaywritingservicetop.com/]what is the best essay writing service[/url] spongebob writing essay

 7. Good information, Many thanks.
  [url=https://quality-essays.com/]college essay papers for sale[/url] buy essay papers [url=https://buyanessayscheaponline.com/]pay for paper[/url] buy essay writing

 8. You actually explained this terrifically.
  [url=https://topswritingservices.com/]personal statement writing service[/url] college paper writing service [url=https://essaywriting4you.com/]professional essay writing service[/url] writing an informative essay

 9. Seriously quite a lot of helpful info!
  [url=https://domyhomeworkformecheap.com/]coursework writer uk[/url] coursework writing service uk [url=https://domycollegehomeworkforme.com/]coursework writer[/url] i didn t do my homework form

 10. Truly all kinds of fantastic data!
  [url=https://payforanessaysonline.com/]buy essay now[/url] buy essay papers online [url=https://buycheapessaysonline.com/]college essays for sale[/url] pay for a paper to be written

 11. Nicely put, Thanks!
  [url=https://writingpaperforme.com/]paper writer cheap[/url] write my college paper for me [url=https://custompaperwritersservices.com/]write papers[/url] write my papers for me

 12. Really lots of beneficial info!
  [url=https://hireawriterforanessay.com/]what should i write my college essay about[/url] birdie essay writer [url=https://theessayswriters.com/]paid essay writers[/url] birdie essay writer

 13. Amazing plenty of valuable data.
  [url=https://writinganessaycollegeservice.com/]best essay writing service reviews[/url] grad school essay writing service [url=https://essayservicehelp.com/]personal statement writing service[/url] seo article writing service

 14. Very good knowledge. Regards.
  [url=https://essaytyperhelp.com/]high school essay writing help[/url] help writing an essay [url=https://helptowriteanessay.com/]helping others essay[/url] write my essay

 15. You mentioned this well.
  [url=https://quality-essays.com/]pay for essays[/url] buy essays [url=https://buyanessayscheaponline.com/]pay someone to write my college essay[/url] essay for sale

 16. Beneficial facts. Cheers!
  [url=https://phdthesisdissertation.com/]doctoral dissertation[/url] dissertation assistance [url=https://writeadissertation.com/]dissertation writing service[/url] what is a phd

 17. Regards! Terrific information.
  [url=https://domyhomeworkformecheap.com/]do my college homework[/url] do my math homework for me [url=https://domycollegehomeworkforme.com/]i don t want to do my homework[/url] online coursework

 18. You actually stated it really well!
  [url=https://ouressays.com/]write my research paper for me[/url] research paper helper [url=https://researchpaperwriterservices.com/]research paper writers[/url] proposal research

 19. Point certainly considered!.
  [url=https://topswritingservices.com/]scholarship essay writing service[/url] custom essay writing service [url=https://essaywriting4you.com/]essay paper writing service[/url] college essay writing services

 20. Thanks, Ample advice!
  [url=https://essaytyperhelp.com/]buy essay[/url] best essay writing service [url=https://helptowriteanessay.com/]essaytyper[/url] essay help

 21. You suggested it adequately!
  [url=https://essayssolution.com/]write my resume for me[/url] writing a personal essay [url=https://cheapessaywriteronlineservices.com/]persuasive essay writer[/url] writing a persuasive essay

 22. Many thanks. I enjoy it!
  [url=https://essayssolution.com/]essay writers online[/url] do my essay [url=https://cheapessaywriteronlineservices.com/]write a essay for me[/url] essay writer no plagiarism

 23. Valuable forum posts. Cheers.
  [url=https://dissertationwritingtops.com/]phd dissertation[/url] phd dissertation [url=https://helpwritingdissertation.com/]what is a phd[/url] doctoral dissertation

 24. Awesome stuff. Kudos.
  [url=https://essaywritingservicelinked.com/]essay help service[/url] writing a conclusion for an essay [url=https://essaywritingservicetop.com/]writing essay[/url] writing a college essay

 25. Awesome forum posts. Many thanks!
  [url=https://studentessaywriting.com/]essay writing website[/url] writing an argumentative essay [url=https://essaywritingserviceahrefs.com/]essay writing companies[/url] admission essay writing service

 26. Beyer T, Townsend DW, Brun T, et al cialis buy If the vaginal apex Posterior fornix or vaginal cuff descends to within 3 4 cms of the hymenal remnants then an apical procedure should be performed as well

 27. Thanks, Useful information.
  [url=https://service-essay.com/]buying papers for college[/url] pay for research paper [url=https://custompaperwritingservices.com/]pay someone to write paper[/url] pay to write paper

 28. You actually reported that superbly.
  [url=https://writingpaperforme.com/]online essay writers[/url] website that writes papers for you [url=https://custompaperwritersservices.com/]write my research paper for me[/url] write my term paper

 29. Helpful data. Cheers!
  [url=https://ouressays.com/]college term papers[/url] proposal writing [url=https://researchpaperwriterservices.com/]research proposal cover page[/url] buy term papers online

 30. Really lots of helpful advice!
  [url=https://topswritingservices.com/]executive resume writing service[/url] online check writing service [url=https://essaywriting4you.com/]essay writing site[/url] cheap paper writing service

 31. I am an investor of gate io, I have consulted a lot of information, I hope to upgrade my investment strategy with a new model. Your article creation ideas have given me a lot of inspiration, but I still have some doubts. I wonder if you can help me? Thanks.

 32. Nicely put. Thank you!
  [url=https://englishessayhelp.com/]college application essay help[/url] essay typer [url=https://essaywritinghelperonline.com/]paper writing help[/url] best essay writing service

 33. This is nicely expressed! .
  [url=https://essayssolution.com/]automatic essay writer[/url] website that writes essays for you [url=https://cheapessaywriteronlineservices.com/]make an essay[/url] write a essay

 34. The [url=https://lyrjca.com/]Lyrica cost Australia[/url] impasse has urged the government to act decisively in addressing medication affordability.

 35. Patients should research different pharmacies and compare prices in order to find the best [url=http://clomidium.online/]Clomid price without insurance[/url].

 36. Fantastic knowledge. Regards!
  [url=https://helpwithdissertationwriting.com/]dissertation data analysis help[/url] dissertation abstract [url=https://dissertationwritingtops.com/]phd thesis[/url] dissertation abstracts

 37. Amazing many of good material.
  [url=https://researchproposalforphd.com/]proposal essay[/url] write my research paper [url=https://writingresearchtermpaperservice.com/]term paper help[/url] elements of a research proposal

 38. Kudos. I value it!
  [url=https://domyhomeworkformecheap.com/]homework help cpm[/url] do my homework for free [url=https://domycollegehomeworkforme.com/]can you do my homework[/url] do my math homework

 39. At the beginning, I was still puzzled. Since I read your article, I have been very impressed. It has provided a lot of innovative ideas for my thesis related to gate.io. Thank u. But I still have some doubts, can you help me? Thanks.

 40. Appreciate it, Ample knowledge.
  [url=https://studentessaywriting.com/]professional paper writing service[/url] professional paper writing services [url=https://essaywritingserviceahrefs.com/]essay writing service[/url] trusted essay writing service

 41. Really many of superb info!
  [url=https://englishessayhelp.com/]the college essay guy[/url] best essay writing service [url=https://essaywritinghelperonline.com/]help me write my essay[/url] essay helper free

 42. You’ve made your point!
  [url=https://phdthesisdissertation.com/]what is a phd[/url] dissertation editing services [url=https://writeadissertation.com/]best dissertation[/url] dissertations

 43. Superb postings, Thanks!
  [url=https://topswritingservices.com/]writing essays online[/url] linkedin writing service [url=https://essaywriting4you.com/]essay writing in english[/url] personal essay writing service

 44. Cheers. Quite a lot of content.
  [url=https://hireawriterforanessay.com/]write my essays online[/url] writing essays [url=https://theessayswriters.com/]write my essay cheap[/url] website that writes essays for you

 45. You actually explained this well!
  [url=https://essaypromaster.com/]paper writers for college[/url] professional paper writers [url=https://paperwritingservicecheap.com/]write my research paper for me[/url] write paper for me

 46. You actually suggested this very well!
  [url=https://researchproposalforphd.com/]term papers[/url] cheap research paper writing service [url=https://writingresearchtermpaperservice.com/]buy research paper[/url] research proposals

 47. You said it nicely..
  [url=https://essaywritingservicehelp.com/]cheapest essay writing service uk[/url] legit essay writing service [url=https://essaywritingservicebbc.com/]cheap custom essay writing service[/url] pro essay writing service

 48. Cheers! Awesome information!
  [url=https://essaytyperhelp.com/]assignment help[/url] the college essay guy [url=https://helptowriteanessay.com/]college application essay help[/url] help essay

 49. Obrigado por compartilhar. Estou preocupado por não ter ideias criativas. É o seu artigo que me deixa cheio de esperança. Obrigado. Mas, eu tenho uma pergunta, você pode me ajudar?

 50. Really lots of wonderful material.
  [url=https://hireawriterforanessay.com/]write my essay for cheap[/url] write my essays online [url=https://theessayswriters.com/]writing essays for money[/url] write my essay

 51. Wow all kinds of terrific material!
  [url=https://writinganessaycollegeservice.com/]help with college essay writing[/url] essay writing service usa [url=https://essayservicehelp.com/]essay review service[/url] best online resume writing service

 52. Thank you! I enjoy it!
  [url=https://hireawriterforanessay.com/]write paper for me[/url] essay writers online [url=https://theessayswriters.com/]write my essay for me free[/url] write my essay for me

 53. Well spoken truly. .
  [url=https://essaywritingservicelinked.com/]best research paper writing service[/url] essay writing [url=https://essaywritingservicetop.com/]cover letter writing service[/url] best online essay writing services

 54. You expressed this well.
  [url=https://writingpaperforme.com/]write my paper[/url] automatic essay writer [url=https://custompaperwritersservices.com/]automatic essay writer[/url] pay for paper

 55. Whoa a lot of useful advice!
  [url=https://topswritingservices.com/]smart writing service[/url] top essay writing services [url=https://essaywriting4you.com/]college paper writing services[/url] essay writing service buy

 56. Many thanks! An abundance of forum posts.
  [url=https://phdthesisdissertation.com/]dissertation editing[/url] phd dissertation help [url=https://writeadissertation.com/]definition of dissertation[/url] dissertation writing

 57. This is nicely expressed! .
  [url=https://essaywritingservicelinked.com/]best essay writer service[/url] wikipedia writing service [url=https://essaywritingservicetop.com/]urgent essay writing service[/url] easy essay writing

 58. Incredible plenty of excellent advice.
  [url=https://helpwithdissertationwriting.com/]what is a phd[/url] dissertation proposal [url=https://dissertationwritingtops.com/]dissertation data analysis help[/url] best dissertation

 59. Thanks a lot! A good amount of forum posts!
  [url=https://essaywritingservicelinked.com/]cheap essay writing service us[/url] resume writing services [url=https://essaywritingservicetop.com/]best college essay writing service[/url] essay writing company

 60. Incredible loads of great info.
  [url=https://writinganessaycollegeservice.com/]best essay writing service reddit[/url] writing a scholarship essay [url=https://essayservicehelp.com/]essay writing[/url] best resume writing service reddit

 61. Seriously all kinds of beneficial knowledge.
  [url=https://payforanessaysonline.com/]pay for essay[/url] pay for essay [url=https://buycheapessaysonline.com/]pay for essay papers[/url] buy college essays

 62. Useful material. Appreciate it!
  [url=https://customthesiswritingservice.com/]define thesis statement[/url] define thesis statement [url=https://writingthesistops.com/]thesis writer[/url] define thesis statement

 63. Perfectly expressed certainly. !
  [url=https://essaywritingservicelinked.com/]paper writing services legitimate[/url] paper writer services [url=https://essaywritingservicetop.com/]essay writing samples[/url] essay writing topics in english

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.