Kurz plavání a potápění aneb umí ohaři plavat ?

Vltava a okolíPlánovaná nedělní procházka kolem vody se vydařila. Vltava je na toto naprosto skvělá. Chtěli jsme nějaký krátký ale dostatečně “náročný” výletík tak na jeden a půl hoďky, abychom unavili sebe a hlavně Hyenu  a také aby to nebylo moc daleko.  A protože jsme měli cestu do Troji spojili jsme nutné s užitečným. To, co je v nadpisu, tedy plavání a potápění nebylo v plánu cesty ani náhodou, ale o tom až dále. Auto jsme nechali na kopci v Bohnicích. Za prvé se tu dá v pohodě všude zaparkovat (zatím) a za druhé jako výchozí bod na výlety po okolí a také rychlé seběhnutí k Vltavě je to naprosto optimální.

Proběhli jsme ulicí U Pentlovky směrem k Bohnické vyhlídce a potom pěšinkou mezi keři dolů k řece. Místní tuto zkratku dobře znají, u řeky jste ani ne za 10 min. Hyena z kopce táhla jak naloženej vlak, asi už se těšila k vodě. Vůbec se jí nedivím, horko bylo tedy k zalknutí. Klopýtali jsme přes kameny a staré zbytky schodů co tu kdysi bývali a keře kolem nás a nad námi tvořily zelený tunel. Cesta byla rozbitá, Hyena jak nadopovaná takže jsem jí musel hoodně brzdit abych to nedal dolů ve skluzu po zadku. Alespoň to slunce tolik nepražilo.  Pak tunel najednou skončil.

Staré oprýskané vilky dole v ulici V Podhoří jako by nás přenesly někam někam úplně jinam.  Skoro jak nějaká stará přístavní čtvrť. Od řeky foukal teplý vítr a nebýt v Praze připadali bychom si jak někde u moře. Kdysi to tu býval zapomenutý kout světa kam nikdo nechodil. Od té doby co kolem řeky vede cyklostezka do Řeže a dál je tu nepoměrně živěji.

NavigovatExportovat jako KML pro Google Earth/Google MapyOtevři samostatnou mapu na celé obrazovce
3.7.2017 - kolem Vltavy

načítám mapu - prosím čekejte...

| | km | | /km | +m -m (čisté: m) | stáhnout soubor GPX stáhnout soubor GPX
3.7.2017 - kolem Vltavy 50.131528, 14.403591 malý výlet kolem Vltavy ... umí ohaři plavat? V Podhoří Praha, Česko (Navigovat)

 

Místní psi u vilek nás vítali hlasitým štěkotem, asi se jim nelíbila přítomnost Hyeny. Přeci jenom další pes v ulici to je nepřijatelný vetřelec … vrrrrrr … potřeba vyštěkat do němoty … vrrr ..  odehnat pryč … tady nemá co dělat. Hyena si jich ale nevšímala a táhla dál k vodě. Když na to přijde, tak role flegmouše jí někdy docela jde (vyjímečně). Přešli jsme cyklostezku a po říční navigaci pokračovali dál kolem vody.

Navigace skončila a my chtě nechtě museli jít kousek po cyklostezce. No nic, alespoň potrénujeme klid u nohy. Je to pouze malý kousíček cesty. Prázdniny ještě pořádně nezačaly, takže cyklistů ani bruslařů tu mnoho nebylo. Před přívozem u Zámků jsme se na chvíli zastavili. Je tu taková malá loučka kde se dá na chvilku u vody sednout, Hyena alespoň namočí tlapy ve vodě. Taky že ano, hned jí byla voda až po pás. Hyenu voda bavila, tak co jí hodit kousíček od ní klacek, ať ho zkusí z vody přinést, je tu mělko nemůže se nic stát. Fakt skvělej nápad to byl. Hyena klacek hned zaregistrovala a skokem překonala těch 50cm ke klacku jako nic a ….

… pak se stalo několik věcí najednou … Hyena nám zmizela ze zorného pole … zaskočilo mi, čelist mi padla až na zem, hledat ji teď nebudu … popadám stopovačku kterou jsme ji pro jistotu nechali a tahám … sakra proč je tak dlouhá … zamotal jsem se do konce šňůry … konečně nahmatávám správný konec a zběsile tahám. Nevím proč, ale naskakuje mi ta pohádka o tahání řepy … myška, kočka, pes a já nevím kdo ještě …. pitomou myšlenku zaháním a soustředím se na konec stopovačky …

… ohromnej gejzír vody mě vrací zpátky do reality. Co se to vyvalilo na hladinu? Ne sumec to nebude.  Hyenina mokrá hlava se objevuje nad hladinou … kope zběsile nohama a skáče ve vodě jak koza. Přední tlapy zabírají jako parník a evidentně styl čubička zůstal od dob vlků hluboce zakotven v genech. Voda cáká až na břeh.  Vesele vyskakuje na břeh. Padám na zadek. Hyena se způsobně otřepe a mrská si u toho ocasem.  Jsme mokří jako kdyby jsme se koupali my a ne Hyena. Uff, to bylo něco. Otírám pot z čela … Hyena hledá další klacek. Vidím jí to na očích, že by ho chtěla opět hodit do vody. Na to zapomeň ! Hledám prášek na uklidnění. Nic nenacházím. Hyena pobíhá vesele okolo jako by se nic nestalo.

Osycháme pomalu na břehu a já přemýšlím o ohařích. Plavat umí, ale že by i potápět? Ne nadarmo se píše že to jsou všestranní psi. Už vím konečně co to slovo znamená.

Pokračujeme dále kolem psího útulku v Troji. Koukám že jeden ze psů v kotcích je němec. Dokonce stejný černý bělouš jako Hyena. Proboha jak může němec skončit v útulku? Když si pořizuju psa a ohaře obzvlášť, vím přece co mě čeká. A že by se zaběhl … dneska, když jsou všichni psi čipovaní a dohledat majitele je na pár kliknutí myši? No nic. Pokračujeme lesní pěšinkou nahoru do kopce. Hyena je už je skoro suchá a objevuje hromadu klacků připravenou u ohniště asi na opékání buřtů. Chvilku se zastavujeme. Po ohlodání všech asi 380 klacků stoupáme stále nahoru. Odbočujeme doprava a po hřebeni pomalu postupujme dále. Je zde krásná vyhlídka na celé údolí Vltavy a na Sedlec naproti.  Vilkami na kraji Bohnic se vracíme pomalu k autu.  Pěkný výletík to dnes byl. Už se těšíme na další.  Snad Hyena nebude chtít opět objevovat vodní říši …

Petr  – smečkočlen 🙂

.

.

 

Jsem hyena skvrnitá ... tedy vlastně nejsem byť tak vypadám ... Dali mi jméno Elisia a jsem německá ohařka a tohle je můj blog. Někdy mi říkají taky Elišo nebo Ty zmetku ale já jsem v tom fáaakt nevině. Ráda bych se s Vámi podělila o střípky z mého života. Psát teda nemůžu to dá rozum, drápem to taky moc nejde že, ale někdo ze smečky to jistě rád zařídí :-). Kdyby něco tak mi drápejte na hyena@hyenaskvrnita.cz.
Hyena skvrnitá on GoogleHyena skvrnitá on Rss