Okružní výlet s Hyenou okolím Jesenice u Rakovníka

Květnová sobota jak malovaná. Alespoň podle předpovědi minimálně celé dopoledne. Byla by škoda zůstat doma a nic nepodniknout. Problém vymyslet trasu, která by byla okruhem tentokrát s podivem nemáme, moc pěkný, asi 20 km okruh jsme našli kousek za Rakovníkem. Náš dnešní cíl to jsou rybníky kolem Jesenice u Rakovníka, staré opuštěné lomy na žulu nad Ostrovcem, louky a pláně za Krty a dále přes Stebno na Ovčí vrch, zřícenina Petršpurku, Špičník, skály u Spáleného vrchu a zpět do Jesenice. Naplánováno máme skvěle a je tedy čas vyrazit..

Cesta po dálnici až do Nového Strašecí uběhne jak voda, projedeme Řevničov i Krušovice, abychom se opět trochu zamotali na objížďkách kolem Kolešovic a Oráčova. To už je taková naše tradice. Nicméně i toto jsme překonali a po chvilce zastavujeme na parkovišti na hrázi Velkého rybníka v Jesenici. Široko daleko je to asi jediná možnost kde odhodit auto a začít výlet.

NavigovatExportovat jako KML pro Google Earth/Google MapyOtevři samostatnou mapu na celé obrazovce
8.5.2019 - Jesenice u Rakovníka, výlet kolem rybníků a skal

načítám mapu - prosím čekejte...

| | km | | /km | +m -m (čisté: m) | stáhnout soubor GPX stáhnout soubor GPX
8.5.2019 - Jesenice u Rakovníka, výlet kolem rybníků a skal 50.095174, 13.449021 Rakovnicko, respektive náš květnový výlet s Hyenou z Jesenice u Rakovníka kolem rybníků a skal místními okolními lesy zpět do Jesenice. Prosluněný delší výlet s dešťovou tečkou na závěr. Méně známá krajina plná tajemných skal, zřícenina u Petrohradu, krásné rybníky a pusté lesní cesty.  Celý výlet k přečtení zde.Jesenice (Navigovat)

Parkoviště není nijak velké, vejde se sem s přimhouřenýma očima asi 20 aut. Jsme tu dnes ale teprve druzí, takže vybíráme nejlepší flek. Hyena vyskakuje z auta a netrpělivě vyhlíží, až pobereme batožinu a konečně vyrazíme. Chodníček od hráze po pár metrech pokračuje asfaltkou do centra rekreační oblasti na Rybárně. Kolem je spousta chatek a také hotel Jesenice.

Vycházíme z lesa před hotelem a najednou nevěřícně mžouráme na louku pod námi. Pod hotelem dokončují malou vesničku, která jako by vypadla z nějakého kresleného seriálu pro děti. Domečky s barevnými houbovitými střechami se najednou hemží všude kolem. Tu jedna muchomůrková, támhle dole u vody zase modrá s motýlem a hned vedle žlutá s hlemýžděm.  Čekáme, kdy z domů vyskáčou šmoulové a poběží dolů k vodě. Nikdo ale z domků nevybíhá, jenom pár dělníků dál nevzrušeně pracuje na chodníčku mezi domky. Vcelku nečekané setkání tady v civilizaci za městem. Cvakneme pár fotek na rozloučenou a kolem hotelu se suneme dál k lesu.

Chatovou oblast u rybníka necháváme záhy za námi, přeběhneme malou louku a krásnou lesňačkou šlapeme vstříc lesu. Okolí vypadá bezpečně tak tedy Hyena dostává volno. Lesní úseky s řídkým borovým lesem se střídají s loukami kolem cesty, má tedy spoustu prostoru běhat kolem nás. A taky toho využívá.

Opět se na chvilku zanoříme do lesa a přicházíme k altánku. Za altánkem na nás vykoukne velký balvan. Je to viklan. A opravdu, stačí se do něj lehce opřít a je znát, že se trochu hýbe. Balvan má asi 6 tun a leží zde již velice dlouho. Sice ho párkrát poškodili vandalové, dokonce si dali tu práci, že ho úplně odsunuli z jeho kamenného podstavce, což je při jeho váze s podivem. Kdo by si dával takovou práci, aby tak těžký balvan poškodil? Nejspíš nějaký blázen. Hyena běhá kolem balvanu a pak se schovává do stínu pod altánkem.

Moc se nezdržujeme. Hyena je stále na volno, zatím se nás drží jako klíště. Nic ale netrvá dlouho, každá radost musí někdy po zásluze skončit. Hlavně ta naše. U cesty se objevuje husté mlází s mladými smrky a Hyena jako by tušila že ji v duchu chválíme jak je hodná bere kramle a mizí v houští. Hmm, takže paráda, to si to holka zase pokazila. A přitom se to vyvíjelo tak slibně dneska.

Voláme a hulákáme na ni jak na lesy. Pár minut se ale nic neděje. Přes houští není nic vidět ani slyšet. Pomalu přemýšlím, jak budu muset za ní a moc se mi do toho nechce. Volání po chvilce vyměníme za pískání a na to dáma slyší. Ona ostatně slyší jen to, co zrovna slyšet chce. Jak jinak. Zapraskání větví a kdopak se to k nám od zatáčky řítí, no naše milá hodná Hyena celá říčná a rozjařená od toho velkého úniku. Chceme jí vynadat, ale nakonec to neuděláme. Jsme rádi že přišla sama a že jí únik netrval moc dlouho. Nicméně volnost končí děvče, to je bez debat. Cvakám ji na vodítko.

Z lesa vycházíme asi po 250 m u pěkného rybníka. U břehu se vlní v poledním větříku rákosí a sluníčko na hladině hází dovádivá prasátka, staré vrby na břehu se naklánějí svými větvemi nad hladinu. Na druhé straně je až k nám slyšet kvákání žab a vlevo u břehu plave párek potápek. Copak se támhle vlní u břehu. Mladá užovka rychle pospíchá do vody a ztrácí se záhy v rákosí. Na hady máme na našich výletech štěstí. Hyenu namočíme, hodíme jí pár klacků a po hrázi šlapeme k dalšímu rybníku se zajímavým jménem Kofiler. Za rybníkem se tyčí pár skal, které se odráží na jeho hladině a přes husté rákosí ani není možný přístup k vodě.

Krajem lesa míjíme vcelku nový přístřešek pro turisty u cesty a noříme se stále hlouběji do lesa. Modrá značka nás táhne vpravo, dáváme po ní. 300 metrů a jsme u starých lomů. Podle všeho jich tu bude více, ale my teď stojíme dle cedule u Prostředního lomu. Lámala se tu žula a vyráběly se z ní dlažební kostky. Teď jsou již lomy dlouho pusté a náletové břízy je mohutně pohlcují čím dál tím více. Pár let a budou to pouze zarostlé jámy kde si v lese na které si nikdo už ani nevzpomene. Za Prostředním lomem kamenná strž pomalu přechází  až ke Krtským skalám, ale my dolů nejdeme. Držíme se stále modré.

Opět odbočka, tentokrát vpravo. Krátká cestička nás mezi skalami dovede k jezírku. To je zatopený bývalý Horní lom. Voda vypadá vcelku čistě, skály u hladiny lehce po úzké pěšince obejdeme, abychom se mohli podívat na jezírko i z druhé strany. Jezírko je malé asi 50 m dlouhé a okolní skály se v něm pěkně zrcadlí. Hyena se opět namáčí ale plavat jí nedovolíme. Stejnou cestou se vracíme na hlavní cestu.

Les končí a tím i cesta kolem starých lomů. Vycházíme v Krtech a přes železniční trať míříme k hlavní silnici. Na návsi je kostel sv.Vojtěcha, místní úřad a několik pomníčků. Kostelík vypadá vcelku malebně, ale my u bývalého statku zahýbáme ostře vpravo a náves nám rychle mizí za kamennými zdmi statku.

Opouštíme opět civilizaci. Stará cesta mezi poli a loukami se zdá být nekonečnou. Sluníčko začíná pálit a nepomáhají ani větve stromů, co se nad námi lítostivě naklánějí. Střídají se pásy polí a luk, co chvíli šedohnědá barva polí střídá zelenou nějaké lučiny. Krajina kolem nás se otevírá a tím, že jsme lehce na kopečku je tu i pěkný výhled do okolí. Za námi daleko za obzorem zůstávají Krty, po levé ruce koukáme k hladině rybníku Blatno a po pravé ruce přes nízké remízky vykukuje už vesnice Stebno. Náš další cíl.

Na rozcestí Nouze zastavujeme a nikoli z nouze, ale jen tak, chvilinku v trávě odpočíváme.

Překračujeme bahnitý potok u Proškova mlýna a do mírného kopečka prašnou suchou cestou dupeme ke Stebnu. Trochu nám už vyschlo v krku, snad bude ve vesnici otevřená nějaká hospoda. Hyena už také stihla oschnout a s vyplazeným jazykem dává jasně najevo, že bychom mohli už konečně někde zastavit, nejlépe u vody a dát jí volno na koupačku.

Vesnicí rychle probíháme, hospoda žádná, občerstvení jak by smet. Co jsme komu udělali, že máme takovou smůlu na vesnice. Buď v nich žádná hospoda není nebo je zavřená. Pod kopcem Baba za vesnicí je alespoň opět rybník, kde se může Hyena svlažit. Opuštěná asfaltka nás nutí stoupat do kopce kolem Baby. Za zatáčkou míjíme v poli smírčí kříž, kde se na chvilku zastavujeme. Bohužel, informace o místě žádná. Jak se dalo čekat, tam kde nemají ve vesnici hospodu jsou většinou skoupí i na informace. O smírčím kříži a jeho příběhu se tak nedozvídáme absolutně nic. Škoda

Alejí vysokých stromů docházíme k památnému dubu pod Petršpurkem. Strom je hodně starý, odhadované stáří je asi 340 let. Mohutný kmen stromu je vidět už zdáli a unavené poutníky jistě potěší i altánek kousek od dubu. Strom je majestátný, široký kmen je vidět už zdaleka a hodně pamatuje. Ale život se sním také nemazlil. Na boku má velkou trhlinu, která je navíc i ohořelá, dokonce velký kus kůry chybí. Ten kdyby mohl vyprávět.

Noříme se do džungle pod Ovčím vrchem. Cestička je čí dál tím užší, vlevo i vpravo jsou divoce rozházené obrovské žulové balvany, jako by je nějaká obrovská ruka ledabyle rozsypala bez ladu a skladu po krajině. Divokost místa dotváří i staré stromy, které milostivě objímají ztracené balvany v lese, jako by je chtěly chránit. Po chvilce hromada balvanů u cesty vytváří dokonce jeskyni. Přibrzdíme a vstupujeme se dovnitř. Jeskyně je krátká a průchozí, po několika metrech se prudce lomí vlevo a my vycházíme ven kousek od vstupu.

Pár kroků šplhání do kopce, naštěstí Hyena mohutně pomáhá tahat. Tady se to její tahání nesmírně hodí. Na kopci je kaple a opět altánek. Tahle karajina je obecně na altánky bohatá. Kaple je nově opravená a volně přístupná. Za kaplí je zbytek kruhové zdi, původně snad věže hradu Petršpurk. Nyní je to spíše taková terasovitá vyhlídka směrem k Petrohradu. U altánku na chvilku usedáme na lavice a pojíme něco z našich skromných zásob.

Za altánkem se dá po pár metrech šplhání vylézt na zbytky hradu, nyní však pouze tři zdi s dvěma okny a kamennými schůdky vedoucími kamsi nahoru. Hyenu k její nelibosti nechávám dole a po schůdkách stoupám do výšin. Nahoře je pouze malá plošina, asi tak 1x1m ale úchvatný výhled po okolí. Támhle kdesi v dálce jsme před chvílí šlapali polní cestou nad Stebnem a támhle je vidět i Velký rybník v Jesenici kde máme auto.

Od zříceniny sebíháme kamenným chodníkem dolů po kraji lesa. Cesta není moc příjemná a musím Hyenu přemlouvat a brzdit, aby mne nestrhla dolů. Jdeme kolem jakési ohrady statku, kde se pasou krávy až k cestě do Petrohradu. My ale uhýbáme z cesty doprava. Lesní cesta míří do útrob lesa a tu a tam se mezi stromy vynoří nějaká socha.

Míjíme kapličku na rozcestí, pár stovek metrů a  vycházíme z lesa na louku. Pod námi je spousta luk a také Přírodní rezervace Luční potok. Přes louky už vidíme první domy Jesenice a tak se náš dnešní okruh pomalu uzavírá. Opouštíme žlutou značku po které jsme do teď šli a napojujeme se na cyklostezku.

I když, cyklostezka je možná příliš silné slovo. Je to prostě taková vyšlapaná bahnitá cesta mezi loukami a úvozem prudce padající dolů do údolí, aby po pár metrech opět stoupala nahoru k lesu, povrch uježděný traktorem s hlubokými výmoly. Na kole bych tu opravdu jet asi nechtěl. Ani nahoru ani dolů. No nic.

Míjíme první domy Jesenice abychom ospalou vilovou čtvrtí rychle proběhli k silnici. Za každým plotem nás hlasitým štěkotem vítá u každého domu nějaký pes a za chvíli štěká snad celá vesnice. Jeden začne a dalších deset se přidá. Přidáváme do kroku a po chvilce vycházíme na hlavní silnici. V Jesenici není nic, co by stálo za zastavení. Obchody jsou zavřené, staré dlouho neopravované domy smutně stojí kolem cesty. Co tu kdysi evidentně bývalo za obchody je dávno pryč, jen zbytky nápisů na domech dávají tušit co tu vlastně bylo. Rozpadající se tašky na střechách, vytlučená okna a opadané omítky. Zmar a bída. Dveře, které nikdo už léta neotevřel a zarostlé zahrady za domy.

Jediným světlým bodem je zde otevřená cukrárna. Neodoláme a zastavujeme. Zákusek je výborný a frappé jak by smet. Osvěženi ukrajujeme poslední metry našeho dnešního výletu. Přeběhneme trať, proběhneme kolem benzínové pumpy, mineme jak jinak než zavřenou hospodu a v dáli už vidíme naše parkoviště.

Tracker na hodinkách se dnes zastavil na hodnotě 20,05 km. To je slušné. Až na chybějící občerstvení po cestě to byl opět vcelku pěkný a úspěšný výlet.

Kam příště už máme také vybráno. Jenom kousek odtud za Krušovicemi je opět pěkný okruh mezi Krušovicemi, Líšany a Lužnou, staré železniční muzeum a další lákadla. Takže brzy!

Petr –  smečkočlen 🙂

Hyena skvrnitá
Jsem hyena skvrnitá ... tedy vlastně nejsem byť tak vypadám ... Dali mi jméno Elisia a jsem německá ohařka a tohle je můj blog. Někdy mi říkají taky Elišo nebo Ty zmetku ale já jsem v tom fáaakt nevině. Ráda bych se s Vámi podělila o střípky z mého života. Psát teda nemůžu to dá rozum, drápem to taky moc nejde že, ale někdo ze smečky to jistě rád zařídí :-). Kdyby něco tak mi drápejte na hyena@hyenaskvrnita.cz.
Hyena skvrnitá on GoogleHyena skvrnitá on Rss

38 776 odpovědí na “Okružní výlet s Hyenou okolím Jesenice u Rakovníka”

 1. Nie wiem czy wiesz, ale tworzysz bardzo ciekawe i inspirujące treści. Trzymaj dalej tak wysoki poziom, a już wkrótce osiągniesz szczyty wyszukiwarek 🙂

 2. Wspaniały blog wiele przydatnych informacji zawartych w poszczególnych postach, Dzięki Ci za to serdeczne, zapraszam także do siebie…

 3. Just found your blog as I was searching about this subject on yahoo (funny how it sometimes brings up good websites too lol) and now I’m hooked. Spend the entire last hour reading all your blog posts. Can you clean up the spam here please though?

 4. Every weekend i used to pay a quick visit this site, as i wish for enjoyment, since this this website conations truly fastidious funny data too. Terrance Mysak

 5. Undeniably believe that which you said. Your favorite justification appeared to be on the internet the easiest thing to be aware of. Reyes Medina

 6. If some one needs expert view concerning running a blog after that i propose him/her to visit this weblog, Keep up the good job. Monroe Benedict

 7. I find it to exist as a thing that really has no any importance to the current topic at hand. It is just plain odd to allow such thing to happen alas it happens anyway even when you dont want it to but thats just the way it is.

 8. Currently it is appropriate time to produce a few plans for the long run and its time to be happy. Ive learn this post and if I may just I want to suggest you some attention-grabbing issues or advice. Perhaps you can post subsequent articles relating to this blogpost. I wish to learn more things related to it!

 9. Hello, this weekend is nice in support of me, since this time i am reading this impressive informative article here at my house. Gus Tacket

 10. Любите заниматься спортом в зале или дома тогда вам необходимо подписаться на сайт sportdush.ru
  здесь много полезной инофрмации для любителей спорта

 11. By using ipstresser.wtf Stress Testing Tool you understand and agree that any damages caused related to the Stress Test launched is your own responsability. 8. Community You must be respectful regarding the staff. Also, sale trashing isn’t allowed and will be punished. 9. TOS If you get caught or admit breaking the TOS your account will be terminated. We reserve the right to modify

 12. The OpusMining is engaged in cloud mining provision while using the technology, developed by the experts in IT and cryptocurrencies field. The main product idea is effective disparate computing resources appliance. We tend to unite investors, including newcomers, on a single platform together. Our customers’ trust is based on obvious evidence: they honestly get their income every day.

 13. The OpusMining is engaged in cloud mining provision while using the technology, developed by the experts in IT and cryptocurrencies field. The main product idea is effective disparate computing resources appliance. We tend to unite investors, including newcomers, on a single platform together. Our customers’ trust is based on obvious evidence: they honestly get their income every day.

 14. Its in truth a great post. I am sure that anyone would like to visit it again and again. After reading this post I got some very unique information which are in fact very helpful for anyone. This is a post owning some crucial information. I wish that in future such posting should go on.

 15. By using ipstresser.wtf Stress Testing Tool you understand and agree that any damages caused related to the Stress Test launched is your own responsability. 8. Community You must be respectful regarding the staff. Also, sale trashing isn’t allowed and will be punished. 9. TOS If you get caught or admit breaking the TOS your account will be terminated. We reserve the right to modify

 16. By using ipstresser.wtf Stress Testing Tool you understand and agree that any damages caused related to the Stress Test launched is your own responsability. 8. Community You must be respectful regarding the staff. Also, sale trashing isn’t allowed and will be punished. 9. TOS If you get caught or admit breaking the TOS your account will be terminated. We reserve the right to modify

 17. Best Free IP Stresser. Start A Free Trial. Join the strongest IP Stresser / Booter service! We offer powerful Layer 4 and Layer 7 Bypass methods capable of downing OVH, Cloudflare. and various other DDoS protections. Try our free IP stresser before you buy! The Technology. Of Inspiration Feature-rich web hosting Performance optimization .com

 18. By using ipstresser.wtf Stress Testing Tool you understand and agree that any damages caused related to the Stress Test launched is your own responsability. 8. Community You must be respectful regarding the staff. Also, sale trashing isn’t allowed and will be punished. 9. TOS If you get caught or admit breaking the TOS your account will be terminated. We reserve the right to modify

 19. The OpusMining is engaged in cloud mining provision while using the technology, developed by the experts in IT and cryptocurrencies field. The main product idea is effective disparate computing resources appliance. We tend to unite investors, including newcomers, on a single platform together. Our customers’ trust is based on obvious evidence: they honestly get their income every day.

 20. The OpusMining is engaged in cloud mining provision while using the technology, developed by the experts in IT and cryptocurrencies field. The main product idea is effective disparate computing resources appliance. We tend to unite investors, including newcomers, on a single platform together. Our customers’ trust is based on obvious evidence: they honestly get their income every day.

 21. The OpusMining is engaged in cloud mining provision while using the technology, developed by the experts in IT and cryptocurrencies field. The main product idea is effective disparate computing resources appliance. We tend to unite investors, including newcomers, on a single platform together. Our customers’ trust is based on obvious evidence: they honestly get their income every day.

 22. The OpusMining is engaged in cloud mining provision while using the technology, developed by the experts in IT and cryptocurrencies field. The main product idea is effective disparate computing resources appliance. We tend to unite investors, including newcomers, on a single platform together. Our customers’ trust is based on obvious evidence: they honestly get their income every day.

 23. By using ipstresser.wtf Stress Testing Tool you understand and agree that any damages caused related to the Stress Test launched is your own responsability. 8. Community You must be respectful regarding the staff. Also, sale trashing isn’t allowed and will be punished. 9. TOS If you get caught or admit breaking the TOS your account will be terminated. We reserve the right to modify

 24. JOKER G AMING โฉมใหม่ มีระ บบฝากถอนออโต้ แอพคาสิโนเล่นบนมือถือ สล็อต เกมส์ยิงปลา บ าคาร่า ชนะง่าย สมัคร JOKER GAMINGรับโบนัส 50%

 25. JOKER G AMING โฉมใหม่ มีระ บบฝากถอนออโต้ แอพคาสิโนเล่นบนมือถือ สล็อต เกมส์ยิงปลา บ าคาร่า ชนะง่าย สมัคร JOKER GAMINGรับโบนัส 50%

 26. Çeyrek asırlık tecrübesi ile uzmanlaştığı Tente Branda ve Çadır sektöründe imza attığı kaliteli ve güvenilir projelerle ismini ve sektördeki yerini daima sağlamlaştırarak, yurt içinde ve yurt dışında kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör kuruluşlarına karşı taahhüt ettiği tüm bu projeleri başarıyla yürütmek, sonlandırmak’tır ve güçlü yapısını koruyarak, Tente, Branda ve Çadırsektöründe dünya çapında bir marka haline gelmektir.

 27. By using ipstresser.wtf Stress Testing Tool you understand and agree that any damages caused related to the Stress Test launched is your own responsability. 8. Community You must be respectful regarding the staff. Also, sale trashing isn’t allowed and will be punished. 9. TOS If you get caught or admit breaking the TOS your account will be terminated. We reserve the right to modify

 28. Best Free IP Stresser. Start A Free Trial. Join the strongest IP Stresser / Booter service! We offer powerful Layer 4 and Layer 7 Bypass methods capable of downing OVH, Cloudflare. and various other DDoS protections. Try our free IP stresser before you buy! The Technology. Of Inspiration Feature-rich web hosting Performance optimization .com

 29. Best Free IP Stresser. Start A Free Trial. Join the strongest IP Stresser / Booter service! We offer powerful Layer 4 and Layer 7 Bypass methods capable of downing OVH, Cloudflare. and various other DDoS protections. Try our free IP stresser before you buy! The Technology. Of Inspiration Feature-rich web hosting Performance optimization .com

 30. Betpas Yeni Adresi Kaç Oldu Giriş adresi düzeni ve sistemi sayesinde başarılı bir süreci yakalayacağınız bir alana da sizler her zaman Betpas güncel adres ile ulaşacaksınız. Bu süreç açısından bakıldığında da Bet pas. Her yeni adres güncellemesi açısından sürekli bir ana sayfa yapısı kurabilir.

 31. You actually expressed that wonderfully.
  conclusion for college essay [url=https://essaywriting4you.com]https://essaywriting4you.com/[/url] hire a ghostwriter

 32. [url=https://sosniti.pp.ua/]sosniti[/url]

  Казино доступно сверху официальном Пин ап казино а также на приложении. Фирма спустила подвижные применения чтобы операторных доктрин Android (а) также iOS, скачать какие что ль каждый. Этто яркий плюс чтобы, потому что пользователи шиздец чаще прибегают буква подвижным девайсам для игр после софты.
  sosniti

 33. [url=https://besedki-na-zakaz-irkutsk.ru/]беседки[/url]

  Садовые беседки — очень читаемый способ обустройства сада, то-то их сложность огромно, то-то произвольный раскопает что-то чтобы себя. Максимальной популярностью пользуются древесные беседки – материал цельный, поэтому эстетично вписывается на сад.
  беседки

 34. [url=https://antibiotic.best/#]amoxicillin no prescription[/url] where to buy amoxicillin 500mg without prescription

 35. [url=https://vavada-no-deposit-bonus-ru.space]официальный сайт vavada[/url]

  Рабочее челкогляделка Vavada (Вавада). Известное средь гемблеров casino Vavada входит на ТОП русскоязычных целеустремленных заведений.
  vavada-no-deposit-bonus-ru space

 36. [url=https://vavada-no-deposit-bonus-ru.space]vavada рабочее зеркало[/url]

  Вавада казино: фоторегистрация а также верификация свежих игроков, доступные скидки, ассортимент увеселений, ввод/вывод орудий, зеркало веб- сайтов (а) также мобильная версия.
  vavada официальный сайт

 37. [url=https://vavada-no-deposit-bonus-az.space]казино vavada[/url]

  Он-лайн толпа вавада рабочее зеркало 333 Вход на личный кабинет vavada77 Списать vavada.com casino зеркало 2022.
  vavada kazino

 38. [url=https://prednisone20mg.icu/#]prednisone for sale without a prescription[/url] buy prednisone canada

 39. [url=https://vavada-no-deposit-bonus-be.space]vavada-no-deposit-bonus-be space[/url]

  Если ваша милость планируйте играть посредством эбонитовый друг чи планшет, так Vavada вам эталонно подходит. На портал можно приходить вследствие мобильную версию.
  vavada-no-deposit-bonus-be

 40. [url=https://aviator-oyunu-fr.space]vavada онлайн казино отзывы[/url]

  Официальный фотосайт Вавада казино, вход чрез живое рабочее челкогляделка VAVADA Casino Игровые автоматы от известных разработчиков, бонус от казино.
  aviator-oyunu-fr

 41. [url=https://aviator-oyunu-kk.space]aviator игра на деньги скачать[/url]

  Aviator – этто ценогенетический экстерьер социальной многопользовательской выступления, состоящей с повышающейся странный, которая может вымахивать на энный момент.
  aviator игра официальный сайт

 42. [url=https://vavada-no-deposit-bonus-be.space]vavada казино[/url]

  Все новые скидки в течение онлайн-казино 2022 – лучший фотоспособ начать игру. Бездепозитный бонус, фриспины, кешбэк, промокоды.
  vavada web sitesi

 43. [url=https://pharmacywithoutprescription.life/#]no prescription pharmacy paypal[/url] canadian pharmacy without prescription

 44. [url=https://aviator-oyunu-bg.space]aviator casino game strategy[/url]

  В авиатор хоть чуть-чуть числом резать сверху игрушечные ставки, хотя как чуть только вы поднимаете ставку, кукурузник суммарно прекращает летать.
  aviator game casino

 45. Nicely put, Thanks.
  india rx pharmacy [url=https://canadapharmacies-24h.com/]online pharmacy no prescriptions[/url] best drugstore face wash

 46. 1win как часть спорта можно найти наш который работает 24/7 [url=https://1winbk-zerkalo.ru]
  зеркало 1win[/url]
  На классным сайте 1вин рабочее зеркало можно найти легко. Для этого вам нужно перейти на сайт и найти рабочую ссылку на 1win зеркало. У нас 1win зеркало актуальное работает 24/7 .
  Для тех кому действительно нужно зеркало рабочее 1win советуем данный сайт с 1вин зеркало рабочее на сегодня прямо сейчас . Этот сайт для всех подходит для рабочее зеркало 1win . Потому что что 1win зеркало рабочее на сегодня прямо сейчас подходит для всех и 1win зеркало актуальное подходит для того кто всегда ищет. Если вы не можете найти 1win зеркало прямо сейчас то вот этот сайт для вас с 1вин зеркало на сегодня сейчас

 47. Спортивные новости на сегодня возможно взять наш отличный [url=https://1winzerkalo-vhod.ru/1win-zerkalo-rabochee-na-segodnya-2022/]
  Спортивные ставки[/url]
  На рабочем сайте-платформе 1win зеркало актуальное можно найти с легкостью. Для этого вы можете зайти на сайт и найти рабочую ссылку на 1win зеркало на сегодня сейчас. У нас 1win рабочее зеркало работает круглосуточно.
  Для тех кому действительно нужно рабочее зеркало 1win можем порекомендовать этот сайт с рабочее зеркало 1win . Эта платформа отлично подходит для зеркало рабочее 1win . Потому что что 1win зеркало прямо сейчас рабочий 24/7 и 1win зеркало прямо сейчас идеальный для вас. Если вы искали 1вин зеркало то наш сайт для вас с 1win зеркало на сегодня сейчас

 48. Ставки на спорт возможно взять наш сегодня сейчас [url=https://1winonline-site.ru]
  1win зеркало[/url]
  На превосходным сайте для нуждающихся 1win зеркало на сегодня сейчас можно найти с легкостью. Для этого вам нужно перейти на наш сайт и найти рабочую ссылку на Рабочее 1win зеркало на сегодня сейчас. У нас 1win зеркало работает 24/7 .
  Для тех кому действительно нужно 1win зеркало рабочее сейчас советуем данный сайт с 1win зеркало на сегодня сейчас прямо . Эта платформа прекрасно подойдет для 1win зеркало рабочее на сегодня сейчас . Изза того что что рабочее зеркало 1win рабочий всегда и 1win зеркало идеальный для вас. Если вы ищите 1вин рабочее зеркало то вот этот сайт для вас с 1win зеркало рабочее сейчас

 49. 1win зеркало можете найти наш 1win [url=https://1winbk-zerkalo.ru]
  Спортивные новости[/url]
  На прекрасном нужном сайте 1win зеркало на сегодня сейчас можно найти с легкостью. Для этого вы можете перейти на сайт и найти рабочую ссылку на 1win зеркало на сегодня. У нас 1win зеркало прямо сейчас работает регулярно.
  Для тех кому действительно нужно 1win советуем данный сайт с 1win зеркало рабочее на сегодня сейчас . Этот сайт всемирно подойдет для зеркало рабочее 1win . По той причине что 1win зеркало на сегодня актуальный для каждого и зеркало рабочее 1win может вам подойти. Если вы ищите 1win то вот этот сайт для вас с зеркало рабочее 1win

 50. 1win как часть спорта можно взять наш прямо сейчас [url=https://1winbk-zerkalo.ru/]
  Новое 1win зеркало[/url]
  На нашем интернет сайте рабочее 1win зеркало можно найти с легкостью. Для этого нужно зайти на наш сайт и найти рабочую ссылку на 1win зеркало прямо сейчас. У нас 1вин работает 24/7 .
  Для тех кому действительно нужно рабочее зеркало 1win советуем этот сайт с 1win рабочее зеркало . Наш сайт для всех подходит для 1вин зеркало рабочее на сегодня прямо сейчас . Потому что что 1вин актуальный для каждого и рабочее зеркало 1win может вам подойти. Если вы искали 1win зеркало прямо сейчас то вот этот сайт для вас с 1вин зеркало на сегодня сейчас

 51. [url=https://pharm24.site/#]canadian pharmacies without prescriptions[/url] canadian pharmacies mail order

 52. international pharmacies naijamoviez.com
  [url=https://naijamoviez.com/#]ed pills online canada[/url] top mexican pharmacies

 53. most reliable canadian pharmacy naijamoviez.com
  [url=https://naijamoviez.com/#]pill for erectile dysfunction[/url] reputable canadian online pharmacies

 54. [url=https://zithromaxpills.store/#]zithromax 250 mg australia[/url] zithromax 250 mg tablet price