Malá Fatra

S Hyenou po slovenských kopcích. Malá Fatra je pohoří na severu Slovenska v Žilinském kraji a malou části v Trenčínském kraji. Je součástí krajinného celku Fatransko-tatranská oblast, který je součástí Vnitřních Západních Karpat. Po Vysokých, Nízkých Tatrách a Oravských Beskydech je čtvrtým nejvyšším pohořím Slovenska s bohatou a poměrně zachovalou západokarpatskou přírodou. Významnou část pohoří v krivánské části Malé Fatry zabírá Národní park Malá Fatra. (zdroj: Wikipedie)

Exportovat jako KML pro Google Earth/Google MapyOtevři samostatnou mapu na celé obrazovce
Malá Fatra

načítám mapu - prosím čekejte...

12.8.2018 - Slovensko, Velký Kriváň, hřebenovka: 49.199944, 19.036885
14.8.2018 - Slovensko, Gaderská dolina, Velká Fatra: 48.942580, 18.985711
marker icon
Navigovat Otevři samostatnou mapu na celé obrazovce Exportovat jako KML pro Google Earth/Google Mapy
14.8.2018 - Slovensko, Gaderská dolina, Velká Fatra

V pořadí třetí výlet po slovenských kopcích a údolích tentokrát opět v Malé Fatře. Gadervská dolina je údolí začínající v obci Blatnice a táhnoucí se na východ do hloubi Malé Fatry. Na tuto dolinu navazuje posléze Dedošovská dolina která se vine kolem Prostredného grůně a Skalné. Víceméně odpočinkový nenáročný ale kilometrově delší výlet kolem Gaderského potoka k Čertově bráně a ještě kousek za ní. Celý článek je zde.

Blatnica
marker icon
Navigovat Otevři samostatnou mapu na celé obrazovce Exportovat jako KML pro Google Earth/Google Mapy
12.8.2018 - Slovensko, Velký Kriváň, hřebenovka

Hřebenovka s Hyenou po kopcích a vršcích v okolí Velkého Kriváně. Pěkný letní okruh po hřebenu Malé Fatry spojený s výstupem na Velký Kriváň, Pekelníka, Chleb a Hromové. Celý článek je zde.

Vrátna